Türkiye saatleri neden geri alinmiyor?

Elektrik tasarrufu saatler ileri geri alınırken yapılıyordu şimdi değil. Yazın saatlerin 1 saat ileri alınmasının sebebi oydu. Güneşten daha fazla yararlanıp daha az elektrik tüketmek. Yani konuyu ters anlamışsın :)
Ben demedim hocam, ITU demis:

Neşeli Enginar Bey, her ne kadar kalıcıyı desteklemesem de AB'de kalıcı yaz saati uygulaması meclislerinde geçmiş.

Son düzenleme:
Ben demedim hocam, ITU demis:
Tamam doğru işte. Sen dedin ya sabah kalktığımda hava karanlık oluyor ışık yakıyorum bu nasıl tasarruf diye :) Eskiden saatleri ileri aldığımızda güneşten daha fazla yararlanıyorduk hem bireysel kullanıcılar olsun hem de enerji açısından güneş panelleri felan daha çok üretim yapıyordu. Yani Eskisi gibi saatleri ileri geri aldığımız dönemlerde elektrikten tasarruf ediyorduk şimdi değil :)

Tüm dünya ülkeleri yaz/kis saati uygulamasinda. Türkiye neden sabit saat uygulamasini yürürlüge koydu? Neden tüm dünya ülkeleri gibi yaz/kis saati uygulamasinda degiliz. Eksi dahil 20 daha kaynak arastirdim hiç dise dokunur bir cevap yok. Sizce neden böyle? Bunu bir konusalim.

Sevgiler :)

Eskiden olurdu.
Hocam siz gaaliba Almanya'da yaşıyordunuz sizi uzun zamandır forumda görmüyordum.

Geri
Yukarı