Türkiye'de cinsellik neden tabu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Normalde değildik ama son 20 yıldır üzerine çalışıldığı için orta doğu ülkesi olmakta hızlıca ilerliyoruz.
Konum olarak ta Orta Doğu ülkesi. Ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın havasından mıdır suyundan mıdır insanlar böyle olmaya devam edecek. Asla Avrupa kadar olamayız bu tarz konularda bence ne kadar uğraşsak da. Yaklaşırız anca.

20 yaşına geldiğinizde, üniversite ortamına girdiğinizde, biraz hızlı yaşamaya başladığınızda tabu olmadığını anlayacaksınız.

Bakın burada olması gereken kişi buluğ çağına gelince cinsel hayatın başlaması lazım be ailelerin eğitim demesekde bilgilendirmesi lazım bizim idiot ailer çocuklara seni leylekler getirdi diyor kişi 15 yaşlarına falan gelice kendi akranları arasında cinsellik yaşamalı bakın ben burada 15 yaşında bir kızın 40 yaşında adamla beraber olmasını demiyorum 15 yaşındaki kız 15 yaşındaki erkekle birlikte olabilir ha korunma vs. şart iş burada ailelere düşüyor eğitim konusunda ama hiçbirisi yok keşke bu ülke Hristiyan olsaydı kalkınırdı gerçekten.

Diğer ülkelerde daha çocukluktan öğretilen şeyler ülkemizde hiç öğretilmediği için yanlış rol modeller üzerinden öğreniliyor, aile de belli başlı şeyleri islama göre öğretince bastırılmış bu dürtüler Twitter'da okuduğumuz suçlara dönüşüyor. Bu sorun eğitim politikaları değişmediği sürece en az 20 yıl böyle olmaya devam edecek.
Diğer ülkelerde babası çocuğun penisini tutup bunu iyi kullan mı diyormuş anlamadım. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı