TürkNet güvenilir mi?

Türknet YAPA altyapısı olmadığını biliyorum.
YAPA Türknet'in bağımsız bir altyapısı değil. Evinin oradaki santrale kendi cihazlarını kurup senin hattını kendi portlarına bağlıyorlar. Bu sayede evin ile santral arasındaki zaten vakti zamanında ödenen vergilerle döşenen ama Türk Telekom'un gasp ettiği kabloyu sınırlarına kadar kullanabiliyorsun. YAPA sizin adreste de varsa 100 Mb'e kadar (kablodan ne kadarı geçebiliyorsa) 85 TL alıyorlar. YAPA yoksa 35 Mb üstü için ayda +10 TL istiyorlar.

Evet normalde 75 TL biz 85 TL veriyoruz 35 üstü için.
Hayır epeydir zam geldi. Aradaki kablonun desteklediği kadar hız verilen ve 100 Mb Upload 100 Mb Download tanımlayacaklarını vadettikleri "Özgür İletişim Aktif" paketi ve adreste sadece VAE olanlara sunulan Özgür İletişim 35 paketi 85 TL'den satılıyor. Sadece VAE varsa ama altyapı 35'ten yukarıyı da kaldırabiliyorsa talep edilirse 95 TL'ye Özgür İletişim Ekstra paketine geçiriliyor. İnternet sahibi engelli falan değilse daha aşağı fiyatlı tarifeler de söz konusu değil.

Hayır epeydir zam geldi. Aradaki kablonun desteklediği kadar hız verilen ve 100 Mb Upload 100 Mb Download tanımlayacaklarını vadettikleri "Özgür İletişim Aktif" paketi ve adreste sadece VAE olanlara sunulan Özgür İletişim 35 paketi 85 TL'den satılıyor. Sadece VAE varsa ama altyapı 35'ten yukarıyı da kaldırabiliyorsa talep edilirse 95 TL'ye Özgür İletişim Ekstra paketine geçiriliyor. İnternet sahibi engelli falan değilse daha aşağı fiyatlı tarifeler de söz konusu değil.
Evet doğru söylediniz aklım eskisine gitti yanlış bilgi verdim. Şu anda 95 TL veriyoruz güncel olarak.

Mümkünse NetSpeed veya Millenicom tercih edin.

Şimdi baktım ama Millenicom çok da aklıma yatmadı ama sağ olun.
TürkNet gayet güvenilir bir servis sağlayıcıdır. Hatta Türk Telekom, Superonline gibi bilinen ve büyük servis sağlayıcılarından bile daha güvenilir olduğunu ve düzgün çalıştığını söyleyebilirim. Büyük servis sağlayıcılarına çok az internet için onlarca lira para vermek yerine TürkNet kullanarak altyapınızın desteklediği en yüksek internet hızını alabilirsiniz. Destek kısmına değinmek gerekirse bu kısmın sadece internet üzerinden mesaj bırakma şeklinde olduğu doğrudur lakin nmormalde genel kesintiler hariç pek bir sorun olmuyor o yüzden çok da önemli değil diyebilirim. Ayriyeten zaten herhangi bir taahhüt olmadığı için istediğiniz zaman sözleşmenizi fesh edebiliyorsunuz. Bunun dışında bir kullanıcının davet kodu ile girdiğinizde ilk ay bedava gibi kampanyaları var. Ben şu anda 75 Mbps hızında internetimi 85 lira gibi cüzi fiyatlara alıyorum. O yüzden gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. Eğer siz de katılmak isterseniz yardımcı olabilirim.

Yani aslında evimize fiber geldi işte ama saçma Türk Telekom interneti yüzünden kullanılmıyor. Tek sıkıntı aklıma yatmayan şey TürkNet'in sorun yaşarsam diye sonuç olarak evde tek ben kalmıyorum. Ya TürkNet ya da Kablonet'e geçeceğim.
TürkNet gayet güvenilir bir servis sağlayıcıdır. Hatta Türk Telekom, Superonline gibi bilinen ve büyük servis sağlayıcılarından bile daha güvenilir olduğunu ve düzgün çalıştığını söyleyebilirim. Büyük servis sağlayıcılarına çok az internet için onlarca lira para vermek yerine TürkNet kullanarak altyapınızın desteklediği en yüksek internet hızını alabilirsiniz. Destek kısmına değinmek gerekirse bu kısmın sadece internet üzerinden mesaj bırakma şeklinde olduğu doğrudur lakin nmormalde genel kesintiler hariç pek bir sorun olmuyor o yüzden çok da önemli değil diyebilirim. Ayriyeten zaten herhangi bir taahhüt olmadığı için istediğiniz zaman sözleşmenizi fesh edebiliyorsunuz. Bunun dışında bir kullanıcının davet kodu ile girdiğinizde ilk ay bedava gibi kampanyaları var. Ben şu anda 75 Mbps hızında internetimi 85 lira gibi cüzi fiyatlara alıyorum. O yüzden gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. Eğer siz de katılmak isterseniz yardımcı olabilirim.

Yani aslında evimize fiber geldi işte ama saçma Türk Telekom interneti yüzünden kullanılmıyor. Tek sıkıntı aklıma yatmayan şey TürkNet'in sorun yaşarsam diye sonuç olarak evde tek ben kalmıyorum. Ya TürkNet ya da Kablonet'e geçeceğim.
TürkNet'den ziyade Kablonet'e geçme şansın varsa şiddetle öneririm. Herhangi bir sorun yaşarsan ve bu sorun uzaktan çözülemiyorsa, en geç üç saat içinde evine teknik destek ekibi yollanıyor. Fiyatlar ise oldukça mâkul. TT kullanırken 16Mbps internete 85TL gibi bir fiyat öderken şu anda 100Mbps internet + TV kanallarına 95TL ödüyorum. (Tabii 100Mbps gibi yüksek hızlar almak için altyapının olması gerekiyor.)

Peki Kablonet'ten bir tarife var mıdır önerdiğin.

Şimdi baktım ama Millenicom çok da aklıma yatmadı ama sağ olun.
Altyapı sorgu ekran görüntüsü atar mısınız?

İki günlük Türknet müşterisiyim. Başvurumu takiben 30 saat içerisinde kurulumu gerçekleştirdiler. Bu 30 saate binaya kablo çekmek ve ev içi kurulum da dahil, yani bayağı hızlı kurdular. 75MBs'lik paketi kullanıyorum. İkinci ayım ücretsiz olacak hatta üstüne 45TL'de ödeme alacağım.
Oh süpermiş. Fiber altyapı mı çektiler? Kurulum ve modem parası almadılar mı? Ödeme alma işini hangi kampanya ile yaptılar?
Aydın'ın hangi ilçesinde bunu yapılar? :)

Altyapı sorgu ekran görüntüsü atar mısınız?

Oh süpermiş. Fiber altyapı mı çektiler? Kurulum ve modem parası almadılar mı? Ödeme alma işini hangi kampanya ile yaptılar?
Aydın'ın hangi ilçesinde bunu yapılar? :)
Hayır, binaya VDSL kablo çekmeleri gerekiyordu, onu hallettiler, beş altı saat sonrasında da kurulumu yapmaya geldiler. Modemi kendim aldım, kurulum parası da kart ile ödeme yapacağım için 66TL. 45TL alma durumumsa şöyle: Donanımhaber adlı forumda, bir konu altında kullanıcılar kendi ''arkadaşını getir'' kampanya kodlarını paylaşarak aslında ödemeleri gereken 85TL'nin yarısını kodu kullanan arkadaşa ödüyorlar. Yani konunun altına mesaj atmış kişilerden birinin kodunu kullanarak üye oluyorsunuz; siz bir ay ücretsiz kullanıyorsunuz, kodunu kullandığınız arkadaş da bedava kullanmak yerine fatura fiyatının yarısını size ödüyor. İlk fatura kesiminden sonraki ay bedava kullanacağınız için diğer ayın ilk günü paranızı yolluyor. Aydın'ın Söke ilçesinde yaptılar bu kadar hızlı bir şekilde, ben de şaşırdım. Pazar sabahı 10.30'da başvuru yaptım, pazartesi sabahı 10 civarı binaya kablo bağlandı, onu takiben öğleden sonra 4 civarı da modem kuruluma geldiler. Altyapımın desteklediği maksimum hızı alabiliyorum 95TL'ye. Milleni bu hızı 110TL'lik paketinde sunuyordu sanırsam. Ayrıca kurulum ücreti de 150TL.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 28
Yani aslında evimize fiber geldi işte ama saçma Türk Telekom interneti yüzünden kullanılmıyor.
Fiberiniz varsa daha da iyi olur. Mesela bir akrabamın sokağına fiber bağlandı. Biz de onu Türknet2e geçirdik. maksimum 100 mbps alabilirsiniz dediler biz de kabul ettik. Buna rağmen genelde 130-140 mbps görüyor hatta bir kere 260 mbps'yi bile gördük. Nasıl oluyor bilmiyorum ama durum böyle.

Peki Kablonet'ten bir tarife var mıdır önerdiğin.

Kablonet tarifelerinde akşam saatlerinde hızınız belirli bir oranda düşüyor. Ayrıca kablo TV altyapısına sahip olmanız lazım. O yüzden Türknet'in daha iyi bir tercih olacağını düşünüyorum.

TürkNet şu sıralar sıkıntılı. Sabahları hız iyi, akşam 20'den sonra düşüyor. Yakın zamanda çözmelerini bekliyoruz sorunu. İlk ay ücretsiz kullanmak isterseniz davet kodumu kullanın, ikimizde 1 ay ücretsiz kullanabiliriz bu sekilde. 😊

FQY66JC21LQD

Dosya Ekleri

• IMG_20201123_193119.jpg
    IMG_20201123_193119.jpg
    201,8 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20201123_000903.jpg
    IMG_20201123_000903.jpg
    180,1 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı