Turkcell T20 Root Rehberi

Bir gaz ile ROM güncellemesi yaptım. Root u da yapma amacı güderken tıkandım.

Adımlarımı yazıyorum ki eksik birşey varsa ya da gözümden kaçırdıysam yardımlarınızı rica ediyorum.

- Yoigo ROM yüklendi. Internet bağlantısı gerekebilir diye öncelikle wireless üzerinden bağlanı, google hesabı eklendi. APN Turkey kuruldu. Internet bağlantısı başarılı.
- USB hata ayıklama modu etkinleştirildi
- Hızlı başlatma seçeneği deaktif edildi
- SD-Card temizlendi. Format FAT32 olarak görünmekte.
- SD-Card içine update.zip atıldı.
- Telefon kapatıldı.
- Ses tuşları ve açma butonu ile menü açılma denendi

Ancak son adımda karşılaştığım problem, ekranda gri loading barı duruyor ve hiçbir işlem yapılamıyor. Kapatmak içinse bataryayı çıkarmam gerekiyor.
Nerede eksik yaptığımı çözemedim, bir destek alabilirsem tam süper olacak.

Şimdiden hem ROM yükleme hem de Root'lama işlem bilgileri verdiğiniz için teşekkürler.

Merhaba Burak Bey,

Sizin formunuzdan yararlanara T20 telefonuma, rom ve root uygulamasını yaptım
Herşey normal bir şekilde kuruldu.

- U8650V100R001C00B828SP03_(General) rom kurdum, (Huawei Orj Sitesindeki rom)
- Update.zip ile de root ettim.
- APN ile 3 g yide aktif ettim

Şimdi sorum şunlar

1- Fakat rom ve root uygulamasını yaptıktan sonra msj klaveyesi Q klavye olmasına rağmen
"ı" harfi gibi tükçe harfler çıkmıyor. Her hangi bir program falan mı gerekli?

2- En önemlisi rot ve room yaptıktan sonra hiç bir şekilde indiridiğim uygulamaları
SD karta aktaramıyorum. Sizce neden olur?

Sizin bilginizden yararlanmaya ihtiyacım var.

Arkadaslar root yaptım. Olay ROM ile alakalı değil, tamamen tuşlara düzgün basmadığımızdan kaynaklanıyor. Ben video çektim, bunu sizlerle burda paylaşıcam ve root olmayı ayrıntılı anlatıcam, bekleyiniz :)

İşte Anlatım linki ve video: http://bur4x.blogspot.com/2011/10/turkcell-t20-root-olmak-super-user.html

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Spain Yoigo ROM sorunsuz bir şekilde yükledim. Sorunsuz bi şekilde root yaptım. Ama benim sorunum bu ROM'da bildirim çubugundaki özelliklerin gitmesi. Net'i açıp kapatamıyorum. APN programını kurdum. Şuan net hep açık. Ayrıca mesaj yazarken bastığım her tuşta tel rehberimdeki isimlerin kaydı çıkıyor otomatik olarak. Bunlara nasıl çözüm bulabilirim?

Ben sizin dediğiniz herşeyi yaptım fakat root yapamıyorum. Recovery menüye girip sdkart'ı görmek istediğimde "E:failed to mount /sdcard (No such file or directory)" diye bir hata veriyor ve boş gösteriyor bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı