TurkNet'e Geçmek

Aynen onun için ayrıyetten bir arıza kaydı açtım. Bakalım internet bi gelsinde faturayı öderiz :D
Günü gelmeden derken son ödeme tarihini mi kastediyorsunuz?

Online işlemler'e girip teknik bilgilere bakınız durum fiziksel durumda ne yazıyor.Hangi modemi kullanıyorsun?

Dosya Ekleri

• Screenshot.png
    Screenshot.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 79
@omerkpln Bendeki teknik bilgiler :

teknik bilgiler.PNG

Benim modem ayarım :

modem ayar.PNG

Bu ayarları kontrol ediniz modemi kurmadığınız için tekrar kontrol ediniz.
PPP Kullanıcı adı: [email protected]
Kapsülleme: PPPoE
Hattınız yoksa modemde internet ışığı hiç yanmaz hattınız varsa kırmızı yanar kurulum yapılmamış demektir.
Mesaj geldikten sonra modem bilgilerimi girerek aktif etmiştim.

@omerkpln Bendeki teknik bilgiler :

Eki Görüntüle 285819

Benim modem ayarım :

Eki Görüntüle 285820
Bu ayarları kontrol ediniz modemi kurmadığınız için tekrar kontrol ediniz.
PPP Kullanıcı adı: [email protected]
Kapsülleme: PPPoE
Hattınız yoksa modemde internet ışığı hiç yanmaz hattınız varsa kırmızı yanar kurulum yapılmamış demektir.
Mesaj geldikten sonra modem bilgilerimi girerek aktif etmiştim.
Şimdi tekrar denedim. Hergün saatlerce uğraşıyorum cidden sıkılmaya başladım. İki tane modemle deniyorum ne olur ne olmaz diye birinde modemin arayüzüne girip ayar yapabiliyorum ama internet ışığı hiç yanmıyor diğerinde ise modem arayüzüne dahi girilmiyor dps ışığı mavi yanıp sönüyor. Ben şimdi bu saçmalıklarla uğraşmak istemediğim için bu biricik yetkililere kurulum için para ödedim ama bi b.k yapmadılar. Araya hafta sonu da girdi ne yapıcam bilmiyorum.

Bir elektrikçi bakıp bulur cihazla bina girişinde telefon kutusunda ya bir sorun var yada modemin takılı olduğu prizde kablo yanlış takılı bunlara bir göz atınız.
Daha önce kullanmış olduğun internet varmıydı? Kesin bir yerde yanlışlık var bunu kendiniz bulup düzeltebilirsiniz. Dsl ışığı yanıyorsa hat var demek modem ayarları ekran görüntüsü atabilirmisiniz?

Bir elektrikçi bakıp bulur cihazla bina girişinde telefon kutusunda ya bir sorun var yada modemin takılı olduğu prizde kablo yanlış takılı bunlara bir göz atınız.
Daha önce kullanmış olduğun internet varmıydı? Kesin bir yerde yanlışlık var bunu kendiniz bulup düzeltebilirsiniz. Dsl ışığı yanıyorsa hat var demek modem ayarları ekran görüntüsü atabilirmisiniz?
Yeni taşındım daha önce internet kullanılmış daireye kadar gelen modem kablosu var ama kabloya bir yerden ek yapılmış belki kabloda bir problem vardır ama gelen kişi bir şey demedi ben çok anlamıyorum anlayan birini çağırırım artık bu dümbükler tekrar gelmez modem arayüzünü sonra atayım hocam

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı