Ülkedeki tek ucuz şeyin insan hayatı olması

Evet yine bir sözümüzle bizi Ak Partili yapan arkadaşlar geldi :D
Şaşırdık mı?
y3Yxr.gif

Dostum sen sadece keyfi ihtiyaçların için bunları söylüyorsun, annem ve babam öğretmen; aylık hane geliri 11K ve lüks bir evde oturup güzel bir PC kullanabiliyorum. Aile planlaması önemli; bir de kardeşim var lisede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sen sadece keyfi ihtiyaçların için bunları söylüyorsun, annem ve babam öğretmen; aylık hane geliri 11K ve lüks bir evde oturup güzel bir PC kullanabiliyorum. Aile planlaması önemli; bir de kardeşim var lisede.

Hocam peki asgari maaşla çalışan bireyler nasıl bir planlama yapmalı? :D

Hocam peki asgari maaşla çalışan bireyler nasıl bir planlama yapmalı? :D

Kardeşim aile planlaması vs. dediğim şey burada devreye giriyor zaten. Adam asgari ücretle calısıyor; karım calısmayacak diyor, sonra 4 çocuk yapıyor. Devlet de enayi değil kusura bakmasın kimse. Ayrıca tüketmek yerine üretmek ya da iş planı geliştirmek yerinde bir karar olur. Para kolay kazanılıyor. Sadece piyasayı dogru analiz edebilmek gerekli.

Kardeşim aile planlaması vs. dediğim şey burada devreye giriyor zaten. Adam asgari ücretle calısıyor; karım calısmayacak diyor, sonra 4 çocuk yapıyor. Devlet de enayi değil kusura bakmasın kimse. Ayrıca tüketmek yerine üretmek ya da iş planı geliştirmek yerinde bir karar olur. Para kolay kazanılıyor. Sadece piyasayı dogru analiz edebilmek gerekli.

Bilmediğiniz bir yaşantı konusunda çok rahat konuşuyorsunuz. Benim kendi çevremde var annesi temizliğe giden; babası asgari ücretle kıt kanaat geçinen. Herkes o kafada değil hocam, herkes o kadar rahat yaşayamıyor, herkes 4 çocuk riskine giremiyor ki. 3 çocuk yapın diye gazlayan hükümetten bahsediyoruz.

@gaptansamil Hocam asgari ücretle 4 çocuk yapan yoksuldur tabii ki de eyvallah ama, tek kişi yaşasan bile yetmez, istediğin hesabı kitabı yap. Ortalama bir İstanbul'da ev kirası 1500 TL, kaldı sana 800 TL, fatura, vergi, ulaşım, yemek, giyim derken karın tokluğuna yaşarsın.

Geri
Yukarı