Ülkemizde neden çok fazla İslam düşmanlığı var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hükümet böyle diye soğuyan çok evet.
Ama 5 vakit namazını kılıp cami çıkışında bir olay yaşansa ana bacı söven, dolandırıcılık yapan, hakka giren vb. durumları yapan insanlar neden böyle diye düşünüp onlar adına utanç duyduğu için de soğuyan daha çok.

Bak hep kişi üstünden gidiyorsun. Sorun da bu. Kişi bazlı bakılmamalı din. Sen tır dorsesini uyuşturucu için kullanıyorsun diye tır dorsesi kötü değildir. Sadece sen onu kötüye kullanıyorsundur. Değişik bir örnek oldu ama :)

Benim düşmanlığım Şeriatçılara. Sadece İslam karşıtlığı olarakta düşünmeyin, Hiristiyanlık ile İslam hemen hemen aynı ve arada çok fark yok. Orta Çağ Avrupasında'ki kiliseyi bilenler bilir. Fakat tüm din toplumları arasında rastladığım şey sadece İslam'a inanan, müslüman toplumlar bir şey üretmiyor, sadece çocuk üretiyorlar ve çocuk fabrikaları onlar.

Asil bir popüler kültür kölesi...

Şaka mısın yoksa ciddi mi?
Köle olduğumu nereden çıkardın? Ben geçmişimi gerçekten araştıran ve bilen birisiyim, senin gibi koyun olup İslamiyeti Türklüğe merkeziyetçilik yapmadım ve yapmam.
Ayrıca o kadar yazdım ve soru sordum, bir tanesine bile cevap veremedin. Ne oldu, bilginin olmadığını anladığın anda 'R' mi yaptın? İlk önce sorularımı cevapla ve kanıt sun, ondan sonra bana popüler kültür kölesi deme raddesine gelirsin. Aksi takdirde birçok kişi senin ne olduğunu anlayacak, benden demesi ;)

Asil bir popüler kültür kölesi...

İşte! Asil bir Arap kültürü kölesi...

Oh ne oldu? Yoksa o çok sevdiğin kültür Arap'ın çıkınca bir şaşırdın mı?

Daha kendi kültürünü bilmeyen adam gelmiş millete popüler kültür yaftası vuruyor. Hâlâ nasıl buraya yorum yapmaya yüz buluyorsun anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim düşmanlığım Şeriatçılara. Sadece İslam karşıtlığı olarakta düşünmeyin, Hiristiyanlık ile İslam hemen hemen aynı ve arada çok fark yok. Orta Çağ Avrupasında'ki kiliseyi bilenler bilir. Fakat tüm din toplumları arasında rastladığım şey sadece İslam'a inanan, müslüman toplumlar bir şey üretmiyor, sadece çocuk üretiyorlar ve çocuk fabrikaları onlar.
Maalesef :(.

Özellikle bu forumda sık sık karşılaşıyorum. Hatta şu an bu konuya cevap yazan arkadaşların diğer felsefi/dini konularda nasıl da İslam düşmanı olduklarını da görüyorum. Ayrıca Türkiye'deki deizm/ateizm/agnostizm gibi düşüncelerin de tamamının İslamofobiklikten olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Hristiyanlar kilisenin bu kadar baskıcı olmasına rağmen bilim üretmişler, İslami toplumlar hiç çaba bile göstermemiş sadece Osmanlı döneminde bazı şu an çokta bilinmeyen bilim insanları vardı. Sadece çocuk fabrikaları bunlar. O yüzden böyle dini toplumlara fazla saygı duymuyorum.

İşte! Asil bir Arap kültürü kölesi...

Oh ne oldu? Yoksa o çok sevdiğin kültür Arap'ın çıkınca bir şaşırdın mı?

Daha kendi kültürünü bilmeyen adam gelmiş millete popüler kültür yaftası vuruyor. Hâlâ nasıl buraya yorum yapmaya yüz buluyorsun anlamıyorum.

Kendi kültürüm hakkında yeterince bilgiye sahibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak hep kişi üstünden gidiyorsun. Sorun da bu. Kişi bazlı bakılmamalı din. Sen tır dorsesini uyuşturucu için kullanıyorsun diye tır dorsesi kötü değildir. Sadece sen onu kötüye kullanıyorsundur. Değişik bir örnek oldu ama :)
Kişi değil , topluluk üzerinden gidiyorum.

Eğer İslam dediğimiz dine mensup topluluğun %70'inden fazlası bahsettiklerimi yapıyor %25'i kendinden bihaber %5'i kendi halinde ise , üzgünüm buradaki suçluyu bir düşünmemiz gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı