Ülkemizde neden çok fazla İslam düşmanlığı var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hristiyan'lar kilisenin bu kadar baskıcı olmasına rağmen bilim üretmişler, İslam'i toplumlar hiç çaba bile göstermemiş sadece osmanlı döneminde bazı şu an çok da bilinmeyen bilim insanları vardı. Sadece çocuk fabrikaları bunlar. O yüzden böyle dini toplumlara fazla saygı duymuyorum.
Bir de İslam'ın altın çağı vardı. 750-1298 yılları arası. O dönem iyidir. Ama onu da Talas savaşında Çinlilerden öğrendikleri kağıt ve matbaaya borçlular.

Özellikle bu forumda çok fazla sık sık karşılaşıyorum. Hatta şu an bu konuya cevap yazan arkadaşların diğer felsefi/dini konularda nasıl da İslam düşmanı olduklarını da görüyorum. Ayrıca Türkiye'deki deizm/ateizm/agnostizm gibi düşüncelerin de tamamının İslamofobiklikten olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Şahsen İslam'a veya bir dine karşı değilim genel anlamda. X dininin içindeki bazı kuralları vs. sevmiyorum örneğin. Gördüğüm kadarıyla çoğu non-teist de böyle.
Sözünü yazdığın adam 1 milyondan fazla insan katletmiş birisi.
Bunun tek kaynağı Napolyon’un Katliamı isimli kitap. Tarihsel açıdan buna dair bir delil yok.

Şaka mısın yoksa ciddi mi?
Köle olduğumu nereden çıkardın? Ben geçmişimi gerçekten araştıran ve bilen birisiyim, senin gibi koyun olup İslamiyeti Türklüğe merkeziyetçilik yapmadım ve yapmam.
Ayrıca o kadar yazdım ve soru sordum, bir tanesine bile cevap veremedin. Ne oldu, bilginin olmadığını anladığın anda 'R' mi yaptın? İlk önce sorularımı cevapla ve kanıt sun, ondan sonra bana popüler kültür kölesi deme raddesine gelirsin. Aksi takdirde birçok kişi senin ne olduğunu anlayacak, benden demesi ;)

İslam'a laf edersin ama dünyanın en çok katliamının olduğu Çin'in hayranısındır. Bruh.

Kişi değil , topluluk üzerinden gidiyorum.

Eğer İslam dediğimiz dine mensup topluluğun %70'inden fazlası bahsettiklerimi yapıyor %25'i kendinden bihaber %5'i kendi halinde ise , üzgünüm buradaki suçluyu bir düşünmemiz gerek.
Buradaki suçlu dolaylı yoldan hükümet, doğrudan olarak hiç kimsedir. Dolaylı yoldan seni etkileyen bir husus yüzünden de dinden soğumamalısın. Sevgiler.

Müslüman'ım diye geçinip yolsuzluk yapıp haram yersen milletin ahını alıp hakkına geçersen tabii dinden soğuyanlar olur ve ileri boyutta bu çok kötü olur. İslam düşmanlığı. Laiklik ilkesi din hürriyetini de kapsar.

Silivri yolları soğuktur hocam aman dikkat

Buradaki suçlu dolaylı yoldan hükümet, doğrudan olarak hiç kimsedir. Dolaylı yoldan seni etkileyen bir husus yüzünden de dinden soğumamalısın. Sevgiler.
Dolaylı sebepler doğrudan sonuçlara yol açabilir. O halde ilk başta bahsettiğiniz hükümet bahane değil sebeptir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı