Ülkemizde sapıklar neden bu kadar fazla?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tamam bende hiç görmedim.Sen görüyorum dersin ben de hiç görmedim derim.Bu böyle gider.
Sokağa çıkıp deney yapacak değiliz.
Herkesin muhattap olduğu tipler kendi sosyo ekonomik-eğitim seviyesine göre değişiyor hayatta.

Ne alaka?
Sen bir tacizi internetteki türlü pislikler olduğu için tahrik olduğunu,ve bu yüzden 'meşru' bir durum olduğunu mu söylüyorsun?
Meşru bir durum değildir. Ama her insanın ahlak düzeyi farklıdır. Senin özgürlüğüne her türlü saldırıda bulunabilir.
İnternet vs sadece bu işi körükleyen bir alet.
Bir insan ne yapacaksa, sevdiği evlendiği kadınla, karşılıklı olarak yapar.
Bu görüşe gelene kadar bir çok insanın kırk fırın ekmek yemesi gerekir.

Şu ülkedeki erkeklerin yakasından düşün. Kimsenin size özellikle baktığı yok. Sadece açık giyindiğiniz için herkesin size baktığını zannediyorsunuz? Adam otobüse biniyor, kafasını bir yere çevirecek(ben şarjım bitmediği sürece telefona bakarım). Bakacak olsa Instagram sayfana girer zaten oraya her türlü fotoğrafınızı koyuyorsunuz isteği kadar bakar. (yakınlaştırarak bakar 8X Zoom'lar. Bilmem kaç bin görüntüleme alıyor fotoğraflar).

Bir bakımdan katılıyorum. Bazı şeyler gerçekten yanlış anlaşılabiliyor. Kadına şiddet veya taciz gibi olaylar fazlalaştığından insanlar önüne geleni sapık sanmaya başladı. Daha geçen gün Instagram da paylaşım yapmak için alışveriş merkezinde arkadaşımla beraber selfie çekecektim. Telefonu yukarıya kaldırdığım anda 2 tane kadın ve erkeğin saldırısına uğradım vay efendim neymiş onları çekiyormuşum falan herkesin içinde sapık durumuna düştüm. Bağırdıkları için korktum ve kendimi açıklayamadım. Güvenliğe kadar gitti olay. Ülkecek çok gergin durumdayız şu an en basit bir şey bile yanlış anlaşılabiliyor. İnsan doğduğundan itibaren sıkı bir şekilde eğitilmeli. Ağaç yaş iken eğilir.

Günlerce de konuşsak, değişen birşey yok. Yozlaşıyor toplum, değerlerinden uzaklaşıyor. Özgürlük modernlik adı altında türlü türlü şeyler normalleştiriliyor.
Erkeklerde suçlu, kadınların bazıları da sütten çıkmış ak kaşık değil.
Dönem kötü malesef.
Ben bir kadın olsam, oramı buramı açıp sokakta gezemem. Cesaret edemem. Erkeklerden korkardım. Ahlakım müsaade etmez o da ayrı konu. Kaç kadın kocasına karşı bu tahrikleri yapıyor. En bakımsız haliyle çıkıyorlar kocalarına. Burada bir çelişki var.

Günlerce de konuşsak, değişen birşey yok. Yozlaşıyor toplum, değerlerinden uzaklaşıyor. Özgürlük modernlik adı altında türlü türlü şeyler normalleştiriliyor.
Dönem kötü malesef.
Ben bir kadın olsam, oramı buramı açıp sokakta gezemem. Cesaret edemem. Erkeklerden korkardım. Ahlakım müsaade etmez o da ayrı konu. Kaç kadın kocasına karşı bu tahrikleri yapıyor. En bakımsız haliyle çıkıyorlar kocalarına. Burada bir çelişki var.
Efendim, Anlıyorum ve saygı da duyuyorum ki biraz muhafazakarsınız. Ama bu ülkede ve dünyada hiçbir kadın erkeklerden korkarak yaşamak zorunda değil. Özgürlüklerini kısıtlamak zorunda değil. Ahlak dediğiniz de kişiye göre değişir.

Efendim, Anlıyorum ve saygı da duyuyorum ki biraz muhafazakarsınız. Ama bu ülkede ve dünyada hiçbir kadın erkeklerden korkarak yaşamak zorunda değil. Özgürlüklerini kısıtlamak zorunda değil. Ahlak dediğiniz de kişiye göre değişir.
Ama bu ülkede ve dünyada hiçbir kadın erkeklerden korkarak yaşamak zorunda değil. Özgürlüklerini kısıtlamak zorunda değil. Ahlak dediğiniz de kişiye göre değişir.

Bu kısıma zaten katılıyorum. Ben kendimden, eşimden, kızımdan, oğlumdan sorumluyum. Elimden geleni yaparım. Dışarıdakilerin ne yaptığı umrumda bile olmaz.
Dünya çeşitliliklerle yaratılmıştır. Buna saygı duymak gerekir. Bu saygıyı duymazsan zaten çok çatışırsın dünyayla.

Ama şunu iyi anlayın. Özet geçeyim. Bu ülkede erkek bazı ihtiyaçlarını tatmin edememektedir.
O yüzden dışarıda hele açık giyinen biri olunca kaçınılmaz sıkıntılar olmaktadır.
Örnek biraz kaba olacak ama, siz aç kalın. Bir süre sonra sabrınız tükenecektir. Burada herkesin kendini kontrol etmesi farklı düzeylerdedir. Anlamak adına söylüyorum.
Sokaktaki görüntü, internet vs bazı duyguları aşırı tahrik altına sokmaktadır.
Çözüm artık çok zor bu saatten sonra.
Dediğinizi gibi keşke rahat gezebilse herkes.
Ne olursa olsun bir erkek için bazı ihtiyaçlarını gidermek aşırı stresli bir durum. Kadınlar buna birkaç tık daha dayanıklı diyelim.
Kadın kafası, erkek kafası çokkk farklı.

Son düzenleme:
Aynı durumu yaşadım. Bir de pişkin pişkin bana hakaret ettiler. Hayatımda o andan daha sinirli olduğumu hatırlamıyorum. Bir de içime atmıştım sinirimi...

Aynı durumu bende yaşadım. Yanlarına gittiğimde ise aldığım tepki "Kendini ne sanıyorsun da ben senin fotoğrafını çekeyim" olmuştu. Gerçekten üzülmüştüm.

Aynı durumu bende yaşadım. Yanlarına gittiğimde ise aldığım tepki "kendini ne sanıyorsun da ben senin fotoğrafını çekeyim" olmuştu. Gerçekten üzülmüştüm.

Kadınlar gerçekten ama gerçekten çok kibirli. Ve tek taciz edilen onlar değil. Belki çoğunluktalar ama tek değiller.

Meşru bir durum değildir. Ama her insanın ahlak düzeyi farklıdır. Senin özgürlüğüne her türlü saldırıda bulunabilir.
İnternet vs sadece bu işi körükleyen bir alet.
Bir insan ne yapacaksa, sevdiği evlendiği kadınla, karşılıklı olarak yapar.
Bu görüşe gelene kadar bir çok insanın kırk fırın ekmek yemesi gerekir.
Her insanın ahlak düzeyi farklı diye birşey yoktur.
Ahlak derecelendirilen birşey değildir.
Bir insan ya ahlaklıdır yada ahlaksızdır.

Bir insan sevdiği kadınla yada başka birisiyle ne yaparsa yapsın hiç umrumda bile değildir.
Önemli olan tek şey bir insanı rahatsız etmemesi,taciz etmemesidir.

Yazdığım şeylere bakıyorum ben bunları yazarken bile utandım neyse....
Herkesin eğitim seviyesi,hayata bakış açışı çok farklı...
Dönem kötü malesef.
Dönem niye kötü?
Her yerde patır patır imam hatip liseleri artıyor ? :)
Daha ahlaklı bir toplum olmamız gerekmiyormu imam hatipler arttı,dini hassasiyetler arttı heh?

Bu arada konu başlığına cevap vereyim.
Artık internetin artması ve yaygınlaşması nedeniyle herkes herşeyden haberdar olmaya başladı iyi kötü.
Direkt olarak şikayeti yapıyor kadınlar.
Ve kadınlar direkt olarak hakkını aramaya eskine nazaran daha bilinçli.
Şikayet sayılarının artması sevindirici bir durum.
Çünkü gizli kalan,içine atan insan yok artık.
Hele birde sosyal medyada gündem oldu mu bir tacizci onun serbest kalma gibi bir durumu çok çok düşük bir oran.
Bakmayın serbest kalıyor vs haberlerine.
Devletimiz tacizcilere patır patır cezasını veriyor inanın bana.
Direkt olarak şikayeti yapıyor kadınlar.

Son düzenleme:
Siyaset, ideoloji sevmiyorum. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur.
Ne yapılabilir diyorsanız cezalar attırılmalıdır. Şu anda tek yapılabilecek o.
Buradaki tek husus şu. Kadın erkeğe kanıtsız iftira atarsa ne olur? Kadının beyanı esastır dersen, yıllarca sebepsiz içeride yatabilirsin.
Ama ben onu bunu bilmem, bir insan birşeyin cezasına bakar her zaman. Canı yanacaksa hesabını ona göre yapar. Ama esas ölçü Allah'tan korkup korkmamasıdır. Eğer Allah inancı varsa zaten bunları yapmaz. Onu ilk durduran asıl güç budur. Bunu aştığı noktada ne kanun bırakır ne insan. Bu bir gerçektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı