Ülkenin "Şak" diye normalleşmesi

@Ciusance Ülkeye para girişlerinden en önemli etkenlerden birisi turist. 2019 yılında 34 520 332$ gelir elde edilmiş yaklaşık ve 52 milyon kişi gelmiş. Cennet gibi bir ülkedeyiz ve bunu iyi sunamıyoruz. Bunu iyi sunarsak buradan gelen gelir emin olun azımsanacak bir durumda olmaz.
Buna yapılan yatırımlar otel açmak ve sahillerden kumları kamyon kamyon götürmek olacaksa kalsın bence, böyle iyiyiz.

Tabi bunları göremeyenin kör olması lazım.
Eleştirilecek nokta esnaf neden bu süre içinde kan ağladı?
Suriyelilere 40 milyar dolar harcayanlar neden vatandaşına aynı özveriyi göstermedi.
Ekonomik destekler yeterince verildi mi?
Ekonomik problemler pandemi ile mi ortaya çıktı zaten mevcut muydu?
Sebepleri nelerdi?
Sorgulamak lazım.
Kesinlikle buna katılıyorum. Bunu sonuna kadar eleştirmeliyiz. Ama şimdi destek verilmeyen esnafa da niye dükkan açtırdılar demek pek hoş gelmiyor.
Zaten pandemi öncesinde yaşamamızda da zam üstüne zam, olağan üstü zam yükümüz vardı.
Pandemi süre gelirken kapanmayı uzun tutma hali bize daha zor geçim koşulları sağlar. Bu açılmaya mecburduk artık. Maalesef.
Şaka dimi?
Bu arada açılacaksa üniversite açılsın üni hocaları neredeyse 2 yıldır yan gelip yatıyorlar.
Aslında üniversitelerin de açılması kesinlikle gerekli. Uzaktan eğitim ile zaten çok nitelikli eleman yetiştirmeyen üniversitelerimizin! eğitim kalitesi bir hayli düştü. Bu dönemde üniversite okuyan öğrencilerin bir çoğu ne iş yaptığı hakkında hiç bir fikirleri yok maalesef. Fakat üniversitelerin ulusal öğrenci profili olduğundan ötürü şu aşamada imkansız gibi görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Konu başlığını görünce aklıma geldi.

Bizim burda (isim vermek istemiyorum) vaka sayısı 3 onlar da karantinada yukarı kısımda. Yani nerdeyse burda Corona yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı