Uzun Vadede AMD İşlemci Mi Intel İşlemci Mi?

bloudosia

Kilopat
Merhabalar, yaklaşık 3-4 ay içinde yeni bir bilgisayar toplama planım var. Bu bilgisayarda ya şuanlık Ryzen 5 3600 alıp Ryzen 7 4. nesil işlemcisi ile sonra değiştireceğim, ya da Ryzen 7 3700x - 3800x alacağım şuanda AMD tabanında. Intel tabanında ise i7 9700k düşüncesindeyim. Sizin fikirleriniz neler? Amacım bu senelerde işlemciyi yüksek tutup ekran kartını 2060 alıp, 2100 serisinde -alırsam- çok güçlü bir ekran kartı alacağım. Bu fikirler dahilinde sizce en mantıklı karar nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben sen gelme ban atıyorsunuz sonra Ryzen 3600 hakkından gelir
Gelemez arkadaş
5 FPS fark için soğutucu masrafıyla beraber 1K ekstra para ödeyeceksen ok.

Son düzenleyen: Moderatör:
9400F 2600X şamarlıyor :D Herşeyi görmeye razıyım ama bu cümleyi göreceğimi hiç düşünmemiştim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

5FPS mi OC'siz 20 FPS geçtigi yerler oluyor drop yememeside cabası ben gözü köre kulagı duymaza ne anlatıyorum ki benim işime gelir satıp Intel'e gececegim görüsürüz kolay gelsin
Galiba sadece Tomb Raider testini izleyip attınız🤣. Sana iyi kazıklanmalar.
Bak dostum şimdi 9400F 1200TL soğutucu yok +500 soğutucu 1700TL. Ryzen 5 2600X 1200TL yanında 400TL'lik soğutucu. Bak 20 FPS olsun 500TL farka değemez ki zaten 1-2 oyun dışında fark az.

Galiba sadece Tomb Raider testini izleyip attınız🤣. Sana iyi kazıklanmalar.

Bak dostum şimdi 9400F 1200TL soğutucu yok +500 soğutucu 1700TL. Ryzen 5 2600X 1200TL yanında 400TL'lik soğutucu. Bak 20 FPS olsun 500TL farka değemez ki zaten 1-2 oyun dışında fark az.

Ryzen kullanipta stok sogutucudan memnun kalan kisi sayisi cok az. Sicaklik degerleri cok yuksege ciktigi icin (forumda fazlasiyla konusu mevcut) linc yemek icin yazmiyorum yanlis anlasilmasin. Ryzen'de kullansan Intel'de kullansan iyi bir sogutucu aliyorsun. Yani Ryzen'de sogutucu masrafi tamamen islemcinin keyfine bagli gibi [emoji16]

Ryzen kullanipta stok sogutucudan memnun kalan kisi sayisi cok az. Sicaklik degerleri cok yuksege ciktigi icin (forumda fazlasiyla konusu mevcut) linc yemek icin yazmiyorum yanlis anlasilmasin. Ryzen'de kullansan Intel'de kullansan iyi bir sogutucu aliyorsun. Yani Ryzen'de sogutucu masrafi tamamen islemcinin keyfine bagli gibi [emoji16]
Stock soğutucuyla 60 ın üstünü görmedim. Intel'in 5TL'lik soğutucularına tur bindirirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı