Valorant'ta ağır küfür eden birini mahkemeye vermek mümkün mü?

efezxs

Decapat
Arkadaşlar, Valorant oynarken karşıma bir Jett geldi ve bu Jett aklınıza gelebilecek her küfürü bana etti. Örnek veriyorum "ileride ki küçük kızına şunları yapayım" "annenin cesedine şunları yapayım, doğmamış bebeğini" falan filan dedi. Yani gerçekten de ağır küfürler etti ve ben de bunu mahkemeye verdim. Fakat dava düştü çünkü benim gerçek adımı vererek küfür etmemiş, oyunda ki Viper karakterine küfür ettiğini söyleyerek sıyrıldı. Gerçekten yardım istiyorum ben ne yapabilirim yani? Ben bu kişiyi zaten mahkemeye verdim ama yok yani olmadı. Adam neymiş küfürleri bana etmemişmiş nerdeyse 1 yıldır bununla uğraşıyorum söylediği şeyler de aklımdan çıkmıyor.

Hiçbir şey, dava düşmüş konu kapanmış. Üstelersen karşı taraf beni taciz ediyor diye mahkemeye verir sen ceza alırsın.
Gerçekten bu kadar kolay mı sıyrılması? Adam kendini saçma bir şekilde savundu ve söylediği tek bir kelimeyle davayı düşürdü. "Ben viper karakterine küfür ettim, bu arkadaşın gerçek ismi viper değil ki" Ama viper karakteriyle oynayan ve o karakteri alan kişi benim?

Gerçekten bu kadar kolay mı sıyrılması? Adam kendini saçma bir şekilde savundu ve söylediği tek bir kelimeyle davayı düşürdü. "Ben viper karakterine küfür ettim, bu arkadaşın gerçek ismi viper değil ki" Ama viper karakteriyle oynayan ve o karakteri alan kişi benim?
Artık lafların doğruluğu araştırılmıyor. Haklı çıkan o taraf ise çok ta uğraşmayın derim.

Yapacak bir şey yok hukuk sistemindeki açığı yayıncılarda kullanıyor. Örnek veriyorum Jahrein'e küfür edersen tanınmış mahlastan dolayı sana dava açıp tazminat alabilir fakat o sana "efezxs" diye küfür ederse senin gerçek ismini kullanmadığı için dava açsan bile kaybedersin.

Arkadaşlar, Valorant oynarken karşıma bir Jett geldi ve bu Jett aklınıza gelebilecek her küfürü bana etti. Örnek veriyorum "ileride ki küçük kızına şunları yapayım" "annenin cesedine şunları yapayım, doğmamış bebeğini" falan filan dedi. Yani gerçekten de ağır küfürler etti ve ben de bunu mahkemeye verdim. Fakat dava düştü çünkü benim gerçek adımı vererek küfür etmemiş, oyunda ki Viper karakterine küfür ettiğini söyleyerek sıyrıldı. Gerçekten yardım istiyorum ben ne yapabilirim yani? Ben bu kişiyi zaten mahkemeye verdim ama yok yani olmadı. Adam neymiş küfürleri bana etmemişmiş nerdeyse 1 yıldır bununla uğraşıyorum söylediği şeyler de aklımdan çıkmıyor.
Abartmayın alt tarafı oyun bu. Dava edecek ne var ki bu kadar. Sinirinizi bozuyorsa raporlayın veya boşverin geçin. Ben de karşılaşıyorum fakat boş veriyorum geçiyorum.(Kendi düşüncem bu şekilde sadece iyice rahatsız olacak birisiyseniz bilemiyorum.)

Abartmayın alt tarafı oyun bu. Dava edecek ne var ki bu kadar. Sinirinizi bozuyorsa raporlayın veya boşverin geçin. Ben de karşılaşıyorum fakat boş veriyorum geçiyorum.
Ettiği küfürler öyle klasik küfürler değil hocam anlamıyorsunuz ki. Buraya mı yazayım yani. Gerçekten normal bir insanın edeceği küfürler değil bunlar, elbette kafama takar ve açarım yani. Zaten bu olaydan sonra hiç kimseyi takmıyorum artık. Düşündüğünüz gibi küfürler etseydi gerçekten umrumda bile olmazdı. O an maçta ki bütün oyuncular bile şok oldu ve kişiyi uyardı yani öyle bir şeydi.

Ettiği küfürler öyle klasik küfürler değil hocam anlamıyorsunuz ki. Buraya mı yazayım yani. Gerçekten normal bir insanın edeceği küfürler değil bunlar, elbette kafama takar ve açarım yani. Zaten bu olaydan sonra hiç kimseyi takmıyorum artık. Düşündüğünüz gibi küfürler etseydi gerçekten umrumda bile olmazdı.
Discord gibi yerlerde de böyle kişiler var engelliyorum geçiyorum. Maksimum engelliyorum geçiyorum. Çoğu Türk platformunda olan şeyler bunlar.

Geri
Yukarı