Vatan garanti süreci

Dr. Bıyık!

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba Arkadaşlar,
25 Mart tarihinde topladığım sistemimi aşırı ısınması ve bu sebeple stabil çalışmaması şikayetiyle garantiye gönderdim. Ürünleri 8 Mayıs akşamı şubeye bıraktım. 20 iş günü sürebileceğini söylediler. Bütün kasa parça parça yetkili servislerine yönlendirilecekmiş. Kabul ettim mecburen. Bana verdikleri sözleşmede 2 iş günü içerisinde servise ulaştırmakla yükümlü oldukları yazıyor. Sadece anakartım servise ulaşmış, Asus SMS ile bildirim yaptı. Diğer ürünlerim halen servis yolunda görünüyor (Servis Neptün'e 5 kala herhalde).
Neyse, internette okuduğum kadarıyla Vatan uyanığı servis süresini yetkili servise ulaştığı günden saymaya başlıyormuş. Ancak yasal haklarımda ise Vatan'a teslim ettiğim andan itibaren olduğunu okudum.
Kıssadan hisse, yeni bir işe başladığımdan ötürü tüketici haklarına başvuruya gitmek için izin alamıyorum, yoğunluk çok fazla. Bir yol gösterebilecek var mıdır? 20. iş günü 2 Haziran tarihinde doluyor. Zaten bilgisayarsız çok mağdur oldum. Gidip mağaza basmak da istemiyorum açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size verilen bir kağıt olması gerekiyor. Orada yazan tarihten sonra orada belirtilen süreyi sayın. Dolduktan sonra kağıtta belirtildiği gibi Vatan bilgisayar onun yerine geçecek ürün temin etmek zorunda. Kağıda bakabilirseniz emin olabiliriz bu konuda

Valla fotoğrafını çektim, ilk sayfa net olmadı. @furkansaridiken
76O1Mv.jpg

LbJR11.jpg

rOqNZM.jpg

Bir güncelleme paylaşayım.
Kasanın PSU'su değişime gitti. Zaten arızalı olduğundan şüphelenip satıştan kaldırmıştım. İyiki de öyle yapmışım, kul hakkı yemeyelim.
Anakart ASUS servisinde bir onarım gördü deniyor ama bakalım ne gördü, detayları raporda göreceğiz.
İşlemci serviste ancak takip edemiyorum, ona takip numarası gelmedi.
RAM'leri de incelemeye göndermiştim, daha servise ulaşmadı görünüyor :D
Kısmet artık. Ben de baldırı çıplak diz üstü bilgisayarımla ancak foruma girebiliyorum. 2. sekmeyi açınca kilitleniyor. Yok mu DDR3 RAM hediye eden :D

Bir güncelleme paylaşayım.
Kasanın PSU'su değişime gitti. Zaten arızalı olduğundan şüphelenip satıştan kaldırmıştım. İyiki de öyle yapmışım, kul hakkı yemeyelim.
Anakart ASUS servisinde bir onarım gördü deniyor ama bakalım ne gördü, detayları raporda göreceğiz.
İşlemci serviste ancak takip edemiyorum, ona takip numarası gelmedi.
RAM'leri de incelemeye göndermiştim, daha servise ulaşmadı görünüyor :D
Kısmet artık. Ben de baldırı çıplak diz üstü bilgisayarımla ancak foruma girebiliyorum. 2. sekmeyi açınca kilitleniyor. Yok mu DDR3 RAM hediye eden :D
Umarım parçalarınızı sorunsuz bir şekilde teslim alırsınız. Bu konudaki gelişmeleri paylaşırsanız çok sevinirim.

Umarım parçalarınızı sorunsuz bir şekilde teslim alırsınız. Bu konudaki gelişmeleri paylaşırsanız çok sevinirim.
Evet kısa bir güncelleme:
Anakart onarımı tamamlandı görünüyor ama ne işlemler yapıldığını ben göremiyorum. Ürünü bana teslim ederken bilgi fişi verilecekmiş. Bugün Vatan merkez şubeye gönderilmiş.
RAM'leri teste göndermiştim. Detaylı testler yapılmış, Vatan sisteminde güncelleme yapılmadığı için ana tedarikçi firmayı aradım. RAM'lerimde sorun yokmuş, sabah o da merkez şubeye kargolanmış.
Kasa için Corsair'den güç kaynağı hala gelmememiş, onu bekliyorum.
Bir de servis kontrolü süren işlemcimi bekliyorum bakalım ne olacak.

Kendime güncelleme:
İşlemcim için Endeks bilişime ulaştım. İşlemcimin detaylı stres testlerinin yapıldığını, şikayet ettiğim duruma rastlanılmadığını, bugün kargoya verileceğini söylediler. Bakalım ne olacak?
Evet son güncelleme.
Teknik servisler işini bilmiyor burası net.
Anakart için herhangi bir işlem yapılmadı yazmışlar. Anakartın BIOS nasıl olduysa 2017 senesine dönmüş. Güncelledim çalıştı.
İşlemcide sorun yok demişler, orada test ettik. Upgrade edilmiş bir kule tipi soğutucu ile 15 dk prime95 testi yaptık. 67 dereceyi geçmedi.
Kasa ve PSU'da sorun yok yazmışlar ama benim gönderdiğim PSU gelmedi :D Benim gönderdiğim PSU 550 modeliydi, bana 600 geldi :D Yetkililere de söyledim, kendileri bilir dediler :p

Şu anda kurulumları yapıyorum. Eğer aynı sorunu yeniden yaşarsanız işlemcinizi üst yazı ile gönderip iade alacağız dediler. Eyvallah dedim (ekran kartı almak istemiyorum şu anda).

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı