Verstappen, Redbull'la devam etme kararı aldı

• Konuyu başlatan BERWAR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 848
Makaleler
12
Daha fazla  
Leclerc, Ferrari ile 2024 yılına kadar sözleşme uzatmıştı. Verstappen için yaptığı açıklamalar ve Leclerc ile yapılan anlaşmadan sonra Ferrari kapıları kapanmıştı. Bundan sonraki hedefi Mercedes gibi duruyordu ama işler öyle olmadı.

Redbull ile 2023 yılına kadar kalma kararı aldı Verstappen, böylelikle Hamilton'un Mercedes'teki yeri daha da sağlamlaştı. Hamilton böylelikle Ferrari'ye geçmeyecektir diye düşünüyorum. Vettel ile yer değiştirir mi sanmıyorum açıkçası.

Bu anlaşma ile Vettel'e içinde Redbull kapısı kapanmış görünüyor, Redbull için artık lider pilot Verstappen. İkinci pilot olarak gitmez. 2020 yılında Vettel son iki sezonu gibi istikrarsız olmazsa Ferrari ile sözleşme yeniler. Umarım toparlanır ve Ferrari ile devam eder.

Boşta tecrübeli ve güçlü pilot kalmadı. Ferrari'nin asla iki çaylakla yarışmayacağını biliyoruz. Bence Vettel şu an için koltuğunu kaptırmaz.

Vettel'den daha iyi pilot getiremez bulamaz, Hamilton ve Verstappen'de gelmeyeceğine göre. Riccardo'yu almazlar. Geriye kalanlardan umut veren Sainz, Norris, Russell gibi yetenekler var. Russell Mercedes akademisi pilotu, Norris'te Mclaren'in geleceği. Sainz'in daha da gelişmesi gerek. Bu sene çok iyiydi ama üstüne koyması gerek.

Başka pilot kalmadı zaten. Mick Schumacher bu seviyede değil daha pişmesi lazım. Mick Schumacher'den çok benim dikkatimi çeken başka bir Ferrari akademi sürücüsü var o da bu sene Mick Schumacher'in takım arkadaşı olacak olan Shwartzman.

En sonunda buz adamı geri getirirler🤣
Ferrari'nin son dünya şampiyonu...😎

08ecb80c19a5dd62065f9183ccc96ca9cc04335f_full.jpg

Ferrari'de buzdolapları çok var gerek Kimi'ye. Şaka maka halen Ferrari'nin son dünya şampiyonu Kimi. 2007 yılında en son pilotlar şampiyonluğunu, 2008 yılında ise en son takımlar şampiyonluğunu kazanan bir Ferrari var. 12-13 yıldır şampiyonluğa hasretiz. 2008-2010-2012-2017-2018 sezonlarında çok yaklaştılar hep sonunda içine ettiler.

2007 yılında izlediğini söylüyorsan Alonso, Raikkonen kapışmasını kaçırmaman gerekiyor ama, nasıl kaçırdın anlamadım. Ben 2005-2006 yılından beri izliyorum. 2006 yılındaki Schumacher'in lider giderken Japonya'da motor patlatmasını hala unutamıyorum. 2007 ve 2008 yıllarından çok keyif aldım. 2008 çok acıydı Massa finiş çizgisine geldiğinde şampiyondu son metrelerde Hamilton, Glock'u geçince şampiyonluk kursağımızda kaldı.

2009 yılını izlemedim sıkıcı bir sezondu Brawn GP ilk kez şampiyon olmuştu. O sene karasal yayında da şifrelemeye geçtikleri için izlemek zordu.

2010 ve 2012 sezonlarını izledim. Özellikle 2010 yılı Ferrari fanlar için büyük hayal kırıklığıydı Alonso, Petrov'un arkasına takıldı bir türlü geçemedi ve şampiyonluktan oldu. O sene son yarışa Vettel, Alonso ve Webber'in puan olarak gerisinde son yarışa çıktı. Vettel ve Webber 40 tur boyunca Renault pilotu V. Petrov'u geçemedi, düzlükte Renault uçuyordu o zaman. Vettel böylelikle Alonso'nun 4 puan önünde şampiyon oldu.

2012 sezonunda yavaş araçla Alonso yine şampiyonluk savaşı verdi son yarışta yine şampiyonluğu kaçırdı. 2012 son yarış Brezilya yarışıydı, son yarışa Vettel lider geldi, daha ilk turda Vettel , Bruno Senna ile çarpıştı ve son sıraya düştü. Yağmurlu bir hava vardı, buna rağmen son sıradan 6. sıraya kadar yükseldi ve böylelikle yine şampiyon oldu Vettel.

Daha sonra uzun süre F1 izlemedim 2017 sezonuna kadar, son 3 yıldır tekrar F1 izlemeye başladım Ferrari'nin yarışa ortak olmasından dolayı.

2007 sezonunu izledim ama şöyle böyle. 2005 yılındaki çekişme gerçekten iyiymiş.

Ama yıllar geçtikçe ve araçlar büyümeye başladıkça sıkıcı olmaya başladı. Sanırım geçişlerin azalmasının ve neredeyse geçişlerin %90'ının DRS ile olması bu sebepten. 2021'de araçlar küçülecek, umarım eski geçişleri tekrardan görebiliriz.

Büyük olmasından değil, araçlar birbirini takip edemiyor bu yüzden geçiş sayısı az. Araçlar aşırı derecede downforce üretiyor, arkadaki araç öndeki araca yaklaştığında downforce kaybediyor, lastikleri daha fazla ısınıp, aşınıyor öndeki aracın çıkardığı kirli hava yüzünden. 2021 araçları küçülmeyecek downforce üretmek için aracın tabanı kullanılacak bu da öndeki araçtan arkadaki araca daha az kirli havanın gelmesini sağlayacak ve takip kolaylaşacak.

Lastik koruma olayının bitme olasılığı var mı? Bridgestone veya diğer markalar 2021'de tekrar geri dönebilirler mi? Yakıt ikmali geri gelecek haberleri çıkmıştı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı