ViewSonic XG2405 vs AOC 24G2U

Yanlış olmasın 1ms modu ile FreeSync aynı anda kullanılmıyor yoksa FreeSync kullanımında sıkıntı yok. Arkadaşım memnun zaten ürün yorumlarından kullanıcıların memnuniyeti iki monitörde de gözüküyor. Monitörünüz gelince direkt ölü piksel testini yapmayı unutmayın. Şimdiden hayırlı olsun.
Anlıyorum, yardımlarınız ve tecrübelerinizi açıkladığınız için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz :) Aldığım gibi testleri yapıcam eğer ki bir şey çıkarsa umarım iade ve geri teslimde bir sıkıntı çıkmaz.

AOC 24G2U kullanıyorum. 1ms modu dediğiniz özellik "Overdrive" ayarı ile sağlanıyor ve renkte herhangi bir sapıtma olmuyor. Ghostinge çok dikkat eden biriyim. Öyle bir sorunu yok. Overdrive kapalı iken de kullandım şu an "medium" olarak ayarlı. Monitörü varsayılan haliyle kullanabilirsiniz. Deneyimlerim şu şekilde:

--> Ghosting yok diyebilirim. Bu konudaki hassas biriyim.

--> Görüntü kalitesi muazzam.

--> Ergonomi önemli ise ihtiyacınızı karşılar.

--> Işık sızması siyahta yok denemez ancak çok belirgin değil.

--> XG2405'e göre ayakları pek iyi denemez, çok yer kaplıyor. Küçük bir masada mousepad için yer kalmayabilir.

Kendi deneyimlerim olumlu olsa da ölü piksel sorunuyla karşılaştım. Biraz kronikleşen bir alt piksel sorunu da yok değil. Tabii ki bunlar şans işi. Ancak çözülmeyecek dert değil.

AOC 24G2U kullanıyorum. 1ms modu dediğiniz özellik "Overdrive" ayarı ile sağlanıyor ve renkte herhangi bir sapıtma olmuyor. Ghostinge çok dikkat eden biriyim. Öyle bir sorunu yok. Overdrive kapalı iken de kullandım şu an "medium" olarak ayarlı. Monitörü varsayılan haliyle kullanabilirsiniz. Deneyimlerim şu şekilde:

--> Ghosting yok diyebilirim. Bu konudaki hassas biriyim.

--> Görüntü kalitesi muazzam.

--> Ergonomi önemli ise ihtiyacınızı karşılar.

--> Işık sızması siyahta yok denemez ancak çok belirgin değil.

--> XG2405'e göre ayakları pek iyi denemez, çok yer kaplıyor. Küçük bir masada mousepad için yer kalmayabilir.

Kendi deneyimlerim olumlu olsa da ölü piksel sorunuyla karşılaştım. Biraz kronikleşen bir alt piksel sorunu da yok değil. Tabii ki bunlar şans işi. Ancak çözülmeyecek dert değil.
Ayakları çok sorun değil çünkü çekmeli masa kullanıyorum ve anladığım kadarıyla sadece ayakları sıkıntılı yer konusunda yorumunuz için teşekkür ederim en çok şüpheci olduğum 1ms konusuydu onu da öğrenmiş oldum. Peki oyun performansı ve normal kullanımı; dizi ve film izlerken ki durumu nasıl acaba?

Ayakları çok sorun değil çünkü çekmeli masa kullanıyorum ve anladığım kadarıyla sadece ayakları sıkıntılı yer konusunda yorumunuz için teşekkür ederim en çok şüpheci olduğum 1ms konusuydu onu da öğrenmiş oldum. Peki oyun performansı ve normal kullanımı; dizi ve film izlerken ki durumu nasıl acaba?
FPS oyunlar da dahil olmak üzere gayet hızlı bir monitör. Daha önce 165Hz, 0.5ms ve 1ms GtG TN panel bir monitör kullandığım halde bunu söylüyorum. Film, dizi izleyemedim pek fakat görüntü kalitesi gerçekten güzel. Pişman olmazsınız demiyorum, memnun kalırsınız diyorum kısacası. Ölü piksel gibi durumlar için internetten almanızı öneririm. Bana değişim sağlanmıştı ilk 14 gün içerisinde tek ölü piksel olsa da. Yerine verdikleri de sorunlu olduğu için(2 adet alt piksel) THH başvurdum. Bu işler halloluyor yani. Şans işi, her monitörde başınıza gelebilir. Sırf bu yüzden vazgeçilmez çünkü net kronik bir problem de yok bu sıralar sıkça alt piksel sorunu görsem de. Tavsiyem AOC 24G2U'dur.

Anlıyorum, yardımlarınız ve tecrübelerinizi açıkladığınız için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz :) Aldığım gibi testleri yapıcam eğer ki bir şey çıkarsa umarım iade ve geri teslimde bir sıkıntı çıkmaz.
Amazon üzerinden direkt amazon mağazasından alım yapabiliyorsanız yapın. İade ederken hiçbir sorun yaşatmadı para iadesi dahil. Umarım gerek kalmaz tabii ama kalırsa diye söyleyeyim.

FPS oyunlar da dahil olmak üzere gayet hızlı bir monitör. Daha önce 165Hz, 0.5ms ve 1ms GtG TN panel bir monitör kullandığım halde bunu söylüyorum. Film, dizi izleyemedim pek fakat görüntü kalitesi gerçekten güzel. Pişman olmazsınız demiyorum, memnun kalırsınız diyorum kısacası. Ölü piksel gibi durumlar için internetten almanızı öneririm. Bana değişim sağlanmıştı ilk 14 gün içerisinde tek ölü piksel olsa da. Yerine verdikleri de sorunlu olduğu için(2 adet alt piksel) THH başvurdum. Bu işler halloluyor yani. Şans işi, her monitörde başınıza gelebilir. Sırf bu yüzden vazgeçilmez çünkü net kronik bir problem de yok bu sıralar sıkça alt piksel sorunu görsem de. Tavsiyem AOC 24G2U'dur.
Çok teşekkür ederim gerçekten AOC u alabilirim dedim. Çok uzun zamandır 60hz sadece Hd olan monitörden geçiş yapmayı planlıyorum, alacağım monitöründe hakkını vermesini isterim. Parlaklık gayet güzel diyorlar AOC için son olarak sizin gözlemleriniz neler bu konu hakkında veya eklemek istediğiniz bir şey var mı? Ve anladığım kadarıyla ölü piksel sizde çıktı ama iade konusunda sıkıntı olmuyor.

Çok teşekkür ederim gerçekten AOC u alabilirim dedim. Çok uzun zamandır 60hz sadece HD olan monitörden geçiş yapmayı planlıyorum, alacağım monitöründe hakkını vermesini isterim. Parlaklık gayet güzel diyorlar AOC için son olarak sizin gözlemleriniz neler bu konu hakkında veya eklemek istediğiniz bir şey var mı? Ve anladığım kadarıyla ölü piksel sizde çıktı ama iade konusunda sıkıntı olmuyor.
Parlaklığı, renk kalitesi, hızı, ergonomisi gerçekten çok güzel bir monitör. Kendine özel sürücüleri var, tuşlarla uğraşmaya gerek kalmıyor, gerekli olmasa da hoş bir özellik. Pahalı gelebilir fakat gerçekten ederi 1800+ olan bir monitör. XG2405'de NVIDIA tabanlı ekran kartları için G-Sync açmak için bir de DP kablo almak gerekiyordu, aşağı yukarı aynı fiyata geliyordu ve ben de bunu tercih etmiştim. Gayet memnunum. Ölü piksel çıksa dahi iade etmiyorsam bir sebebi vardır elbet, değil mi? İki monitör de sizi üzmez. Ayrıca iletişime geçerseniz ViewSonic tarafından DP kablo yollandığını okumuştum.

Geri
Yukarı