Windows vs Linux

Ah be ustam. Commodore 64 ile başladı sevdam. Sonra Amiga 500 ile devam etti. Unutmadım kasette kafa ayarlarını. Sonra yeşil Ekran'lı Amstrad 6128.Ve Dos 6.22."Norton Commander" çağ atlamak demekti. Fonksiyon tuşlarıyla yönetilen işletim sistemi. Daha sonra Windows 3.1
Tabi windowsdan önce amiga workbenchtede takıldık biraz amiga cağının ötesinde bir makinaydı cidden.

O güncellemeyi hiçbir zaman yapamadı. Temiz kurulum ile Windows 10 2004'e geçebilirdim ama onun yerine GNU/Linux dağıtımlarından biri olan Kubuntu'ya geçiş yaptım. İyi ki de yapmışım, aşırı memnunum.
Memnun olduğun,Windows'ta bulamadığın,orada bulduğun şeyleri yazar mısın lütfen.

İşletim sistemi ne iş yapar?Konuya buradan başlayalım.Ne istedin de Windows "hayır"dedi?Anlat ta bilelim.
Katılıyorum. Windows'un vereceği şeyi herhangi bir linux distrosu da verebilir, senin ne istediğine bağlı olarak.
4 GB RAM ve SSD varsa Windows 10 Home kullanılabilir. HDD ile önermem Windows 10 tır gibi hantal oluyor.
Herşey tamam da, 4 GB RAM ile Windows 10'da sadece bir tarayıcı açmakla kalırsın. 16 GB RAM ile Windows 10, rahat 5 GB kullanıyordur ama bende çok fazla tarayıcı sekmesi ve arkada oyun açıktı.

Son düzenleme:
Katılıyorum. Windows'un vereceği şeyi herhangi bir linux distrosu da verebilir, senin ne istediğine bağlı olarak.

Herşey tamam da, 4 GB RAM ile Windows 10'da sadece bir tarayıcı açmakla kalırsın. 16 GB RAM ile Windows 10, rahat 5 GB kullanıyordur ama bende çok fazla tarayıcı sekmesi ve arkada oyun açıktı.
Yok hocam 4gb ram ile uzun süre Windows 10 kullandım gayette oyunumu da oynuyordum bir dünya tarayıcı sekmesi de açıyordum yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı