Witcher abartılıyor mu?

Witcher 3 kesinlikle abartılmıyor. CD Projekt Red Witcher 1'i yaptığında çok büyük bi patlama yaşanmadı ama kabul gördü oyun dünyası tarafından, sonrasında kısıtlı bütçelerine rağmen Witcher 2 gibi döneminin en iyi oyunlarından birini yaptı. Ondan sonra yine kısıtlı bütçeye rağmen(adamlar 2008'de batıyordu fakat ona rağmen ellerindeki bütün parayı Witcher 2'ye yatırdılar) üzerine biraz daha katıp oyun tarihinin en iyi oyunlarından birini yaptı bu adamlar, yani Witcher 3. Üstelik çıkış fiyatı Türkiye'de 60 TL gibi bir fiyattı ve bu diğer firmalara göre çok iyi uygun bi fiyattı. Bu kadar zorlukla bu kadar kısıtlı bütçeyle bu kadar iyi bi oyun yaptıktan sonra bazı zevksiz arkadaşlar Witcher 3 abartılıyor diyince ağzına vurmak gerekiyor aslında.

Witcher 3 kesinlikle abartılmıyor. CD Projekt Red Witcher 1'i yaptığında çok büyük bi patlama yaşanmadı ama kabul gördü oyun dünyası tarafından, sonrasında kısıtlı bütçelerine rağmen Witcher 2 gibi döneminin en iyi oyunlarından birini yaptı. Ondan sonra yine kısıtlı bütçeye rağmen(adamlar 2008'de batıyordu fakat ona rağmen ellerindeki bütün parayı Witcher 2'ye yatırdılar) üzerine biraz daha katıp oyun tarihinin en iyi oyunlarından birini yaptı bu adamlar, yani Witcher 3. Üstelik çıkış fiyatı Türkiye'de 60 TL gibi bir fiyattı ve bu diğer firmalara göre çok iyi uygun bi fiyattı. Bu kadar zorlukla bu kadar kısıtlı bütçeyle bu kadar iyi bi oyun yaptıktan sonra bazı zevksiz arkadaşlar Witcher 3 abartılıyor diyince ağzına vurmak gerekiyor aslında.
Bunu diyen kişi Elder Scrolls oynadı mı? Hayır. Stalker? Hayır. Fallout? Hayır. Mass Effect 1 ve 2'de çok iyi oyunlar, hatta RPG oyunların en iyilerinden, Mass Effect 2 metacritic must play ödülünü aldı ama kimse Mass Effect 2 ne oyun ya diye gezmiyor veya önermiyorda, bu oyun iyi satmasına rağmen. Yani Witcher 3 moruq, en iyi oyun, best game diye gezince diğer oyunlara haksızlık yapıyorsunuz, belkide bu oyunları oynayıp Witcher 3'e baksan oyunun o kadarda iyi olmadığını göreceksin.

Bunu diyen kişi Elder Scrolls oynadı mı? Hayır. Stalker? Hayır. Fallout? Hayır. Mass Effect 1 ve 2'de çok iyi oyunlar, hatta RPG oyunların en iyilerinden, Mass Effect 2 metacritic must play ödülünü aldı ama kimse Mass Effect 2 ne oyun ya diye gezmiyor veya önermiyorda, bu oyun iyi satmasına rağmen. Yani Witcher 3 moruq, en iyi oyun, best Game diye gezince diğer oyunlara haksızlık yapıyorsunuz, belki de bu oyunları oynayıp Witcher 3'e baksan oyunun o kadar da iyi olmadığını göreceksin.

Elder Scrolls oynadım, oblivion dahil. Fallout oynadım 3 New Vegas 4. Mass Effect oynadım hastası olduğum bir seri. Birçok seriyi oynadım bitirdim aslına bakarsan ama hiçbiri Witcher 3 kadar etkilemedi beni. Zevk renk meselesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elder Scrolls oynadım, oblivion dahil. Fallout oynadım 3 New Vegas 4. Mass Effect oynadım hastası olduğum bir seri. Birçok seriyi oynadım bitirdim aslına bakarsan ama hiçbiri Witcher 3 kadar etkilemedi beni. Zevk renk meselesi.
Nedense sana inanmıyorum, yolla Steam'ini bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güleyim bari Witcher gibi vasatın biraz üstü bir oyunu övmek de marifet oldu.

Arka hikayeyi bilmeden oynamak oyunun hikaye düzenini karmakarışık hale getirdiği için hikayeyi anlamayıp oyunu sevmeyebiliyorsunuz. Witcher 3'ün arkasında 7 kitap ve 2 oyun bulunuyor hepsinde de hikaye birbirine bağlı olarak ilerliyor. Yani Witcher evrenine direkt olarak 3. oyundan başlarsanız birazcık hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Geri
Yukarı