XFX RX590 Fatboy yeni sürücüyle sorun çıkarıyor

scrat41

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. XFX RX590 Fatboy kullanıcısıyım ve uzun süredir çözemediğim bir sorun yaşıyorum.

İlk olarak internette ki RX590 ile ilgili bütün çözüm tekniklerini denedim ve işe yaramadı. Ekran kartım AMD Radeon 18.11.2 gibi eski sürücülerde sorunsuz çalışmaktadır tabii ısınması dolayıyla undervolt ayarlarında kullanıyorum. AMD'nin son çıkan sürücülerini kullanmaya başladığımda League of Legends - Valorant gibi oyunlar hariç bütün oyunlarda hata almaktayım. Hata da şöyle oyuna girdikten kısa bir süre sonra (atıyorum GTA 5) tam ekran rastgele renkler karşıma çıkıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmadan bundan kurtulamıyorum. Gerçekten hiç anlam veremedim. Hatayı gösterebilmek isterdim lakin eski driverı kullanıyorum. Bu konu hakkında herhangi bir fikri olan var mı?

Sistem:
AMD Ryzen 3600
Gigabyte A320M-S2H
XPG 3200MHz 8x2 16 GB RAM
Gamepower 650W PSU
XFX RX590 Fatboy 8 GB
480GB SSD.

22.3.1 ile de deneyebilirsiniz.

Eski sürücüye döndüğümde bu sorunu yaşamadığım için bilemedim.
Yeni sürücülerde voltaj ayarları, watt çekimi vs. değiştiği için kartta olan fiziksel arıza açığa çıkıyor olabilir. AMD kartlarda yazılımsal sorunlar var evet ama bu tarz hiç duymadım.

22.5.1 ile de denediniz mi?

Son sürücüler benim RX 6600'de de sorun çıkarıyor. Eski sürücüler daha iyi.

Daha iyi ama oyunları oynayamıyorum mesela World of Warcraft son sürüme yakın sürücüler istiyor.

22.3.1 deneyin, sorun olmazsa 22.5.1'de de deneyin. Hiç değilse son sürümlere en yakın sürüm şu an.

Ayrıca görüntü atabiliyorsanız bize de iletin hata olursa.

Sizce kurarken Full kurulum mu yoksa minimal kurulumu mu seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı