XFX RX590 Fatboy yeni sürücüyle sorun çıkarıyor

scrat41

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. XFX RX590 Fatboy kullanıcısıyım ve uzun süredir çözemediğim bir sorun yaşıyorum.

İlk olarak internette ki RX590 ile ilgili bütün çözüm tekniklerini denedim ve işe yaramadı. Ekran kartım AMD Radeon 18.11.2 gibi eski sürücülerde sorunsuz çalışmaktadır tabii ısınması dolayıyla undervolt ayarlarında kullanıyorum. AMD'nin son çıkan sürücülerini kullanmaya başladığımda League of Legends - Valorant gibi oyunlar hariç bütün oyunlarda hata almaktayım. Hata da şöyle oyuna girdikten kısa bir süre sonra (atıyorum GTA 5) tam ekran rastgele renkler karşıma çıkıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmadan bundan kurtulamıyorum. Gerçekten hiç anlam veremedim. Hatayı gösterebilmek isterdim lakin eski driverı kullanıyorum. Bu konu hakkında herhangi bir fikri olan var mı?

Sistem:
AMD Ryzen 3600
Gigabyte A320M-S2H
XPG 3200MHz 8x2 16 GB RAM
Gamepower 650W PSU
XFX RX590 Fatboy 8 GB
480GB SSD.

Az önce kurulum bitti değişiklikleri gördüğüm zaman yazarım tekrar.

Windows otomatik sürücüsü kurulumunu kapatsam bile hala aynı hatayı alıyorum.
1676376573314.png

Son düzenleme:
Rehbere göre engelleyip deneyin. İlk olarak tekrar DDU işlemini uygulayıp deneyin. Bence bu karta UV da yapın.

Buradakileri denediniz mi?

Rehbere göre engelleyip deneyin. İlk olarak tekrar DDU işlemini uygulayıp deneyin. Bence bu karta UV da yapın.
UV nin ne olduğu hakkında bir fikrim yok. Anlatırsanız denerim.

Buradakileri denediniz mi?
Birazdan deniyorum.

Ha evet öyle kullanmaya çalışıyorum zaten ama ayarlarını tamamen kendim yapmıştım.

Bütün rehberleri okuyup uygulamama rağmen hala aynı hatayı alıyorum bir fikri olan var mı?
1676541458586.png

Ek olarak belirtmem gerekirse Win11 kullanıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı