Yağ oranı düşürmek için diyet önerisi

ardas1

Hectopat
Selam, yağ oranımı düşürmem için diyet öneriniz var mı? Haftada 4-5 gün spora gidiyorum 87 kiloyum 183 boyundayım.

Selam, yağ oranımı düşürmem için diyet öneriniz var mı? Haftada 4-5 gün spora gidiyorum 87 kiloyum 183 boyundayım.

2500 kalori 200 karb diyet yapabilirsin.

Less kardio da yaparsın bir de kg başı 1 gram yağda alabilirsin. Ya da toplam 60 gramda.

2500 kaloride kilo bile alabilir, konu sahibi günde kaç kalori harcıyorsa onun 300 500 kalori azını alması lazım.
2500 kalori başlangıç kalorisi olarak kabul edilir bulka ilk başlandığında da 200-300 civarı arttırılarak gidiliyor bazal metabolizma hızını bilmediğim için 2500 dedim bana göre çok düşük bir kalori çünkü.

Hocam oruç da tuttuğum için 800 kalori gibi bir şey alıyorum hatta düz 1000 diyelim.
Yağ da yakarsın kas da yakarsın o kadar düşük kalori almanın bir faydası yok.

2500 kalori başlangıç kalorisi olarak kabul edilir bulka ilk başlandığında da 200-300 civarı arttırılarak gidiliyor bazal metabolizma hızını bilmediğim için 2500 dedim bana göre çok düşük bir kalori çünkü.

Yağ da yakarsın kas da yakarsın o kadar düşük kalori almanın bir faydası yok.

Tamam o zaman hocam 2500 ile başlıyorum teşekkür ederim öneriniz için.

Hocam oruç da tuttuğum için 800 kalori gibi bir şey alıyorum hatta düz 1000 diyelim.

Kilonun 1.5-2 katı kadar protein alıp karbı düşük tutman lazım. Definasyonda çoğu kişi kilosunun 2 katı alıyor proteini kas kütlen ne kadar olduğunu bilmediğim için net bir şey diyemicem az ise kas kütlen 1.5 al.

Tamam o zaman hocam 2500 ile başlıyorum teşekkür ederim öneriniz için.

Karidoda yüksek eğimde 30dk yapabilirsin yüksek eğim düşük hız koşu bandında. Kilo vermen durursa 200 daha kıs kaloriyi.

Kilonun 1.5-2 katı kadar protein alıp karbı düşük tutman lazım. Definasyonda çoğu kişi kilosunun 2 katı alıyor proteini kas kütlen ne kadar olduğunu bilmediğim için net bir şey diyemicem az ise kas kütlen 1.5 al.

Karidoda yüksek eğimde 30dk yapabilirsin yüksek eğim düşük hız koşu bandında. Kilo vermen durursa 200 daha kıs kaloriyi.

Hocam protein tozu BCAA ve artı olarak preworkout da kullanıyorum kas kütlem iyi sadece yağ oranım fazla.

Hocam protein tozu BCAA ve artı olarak preworkout da kullanıyorum kas kütlem iyi sadece yağ oranım fazla.

Tamamdır o zaman dediğim gibi 2000-2500 kalori arası yeterli olur sonlara doğru 1800'e düşebilirsin. Carb cycle da yapabilirsin ama onu takip etmesi zahmetli olur.

BCAA'ya bence gerek yok ama sen bilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı