Yaratıcı - zaman ilişkisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu mantıkla bir ülkenin anayasalarını ve yasalarını yazan insan(lar)ın da yazdıkları kurallara uymuyor olması mı gerekiyor? Pek mantıklı değil. Hawking'in Brief Answers To The Big Questions kitabında big bang hakkında yazdığı gibi: "Sonunda bir sebebe sahip olmayan bir şey bulduk (big bang), çünkü bir sebebin olabileceği zaman diye bir şey yoktu." "Bana göre bu demek oluyor ki bir yaratıcının var olma ihtimali yok, çünkü yaratıcının var olabileceği bir zaman yoktu."

Doğa da kendi kendini üretemez.
Bu kanıya nereden vardınız acaba?

Bu kanıya nereden vardınız acaba? Doğa milyarlarca yıldır kendini üretip değiştiriyor zaten. 😒
Doğa kendi kendine bir şey yapamaz çünkü bir iradesi yok. İrade demek seçim gücü demektir. Doğa kendi kendine gelişmeyi seçemez. Bu ancak yaratıcının Külli iradesiyle olabilir.
O kanaldan bir video ile cevap vererek alakalı yapıyorsunuz ama.
O kanala vurgu yapmıyorum. Verdiği mesajı anlatmaya çalışıyorum.

O kanaldan bir video ile cevap vererek alakalı yapıyorsunuz ama.
Aynı mesajı başka bir kanal verse ve sizin böyle yapacağınızı bilsem emin olun ki o kanalın videosunu atardım.
Kuantum darwinizm ve determinizm bunu açıklayacaktır diye düşünüyorum.
Dedikleriniz hakkında en ufak bir şey dahi bilmiyorum.

Doğa da kendi kendini üretemez. Bir insanın da onu üretmesi imkansız. Geriye yaratıcı ihtimali kalıyor.

Atasöz demedim?
E sen baya bos yapmaya basladin yalniz.

Ozdeyis dedin iste arkadasim, gecmisteki atasozlerine ( ozdeyis ya da her neyse ) hurmet ediyor olmamiz gecmisteki felsefi iddialarinin ve dusunce sistemlerinin zamanla gulunc metalar haline geldigi gercegini degistirmiyor.

Bu basit kavramlar arasi baglantiyi kuramiyorsan rica ediyorum cevap yazma bana, iki tane video izleyen bir seyler ispat edildi sanarak konu aciyor.

Doğa kendi kendine bir şey yapamaz çünkü bir iradesi yok. İrade demek seçim gücü demektir. Doğa kendi kendine gelişmeyi seçemez. Bu ancak yaratıcının külli iradesiyle olabilir.

O kanala vurgu yapmıyorum. Verdiği mesajı anlatmaya çalışıyorum.

Güneşi çamura batıran yaratıcıdan bahsediyor olmalısınız.

Canlarım konu gerçekten çok uzadı, ben sadece fikrinizi merak etmiştim. Daha fazla tartışmaya gerek yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı