Yaratıcı - zaman ilişkisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibine söylüyorum, böyle bir konu açmadan önce en basit bilimsel tanı ve kavramları, örnek olarak verdiğiniz argümanları ve kanalları biraz araştırmanızı öneririm. Zira yaptığınız şey ben konumu açarım, zaten kimse bir şey diyemez, haksız çıkınca da iyi sosyaller demek oluyor. Bunlara katlanıp mantıklı cevaplar sunamıyorsaniz konu açmayın.
Ben sadece görüşünüzü almak istedim. Soğuk bir tartışma ortamı çıktığı için "İyi Sosyaller" dedim. Ben mantıklı cevaplar sundum ama arkadaşlar bir kere yaratıcının olmadığını kabullenmişler. Ben istediğiniz kadar kanıt sunayım yine de kabul etmezler.
Tamam reis kimse yazmadı gökten fırlattı biri Arapça olarak Arap milliyetçisiymiş oda.
Mizah ve eğlence kategorisinde değiliz.

Ben sadece görüşünüzü almak istedim. Soğuk bir tartışma ortamı çıktığı için "iyi sosyaller" dedim. Ben mantıklı cevaplar sundum ama arkadaşlar bir kere yaratıcının olmadığını kabullenmişler. Ben istediğiniz kadar kanıt sunayım yine de kabul etmezler.

Mizah ve eğlence kategorisinde değiliz.

Siz benim görüşlerimi dikkate almazsanız ben de mizaha dökerim.

Ben sadece görüşünüzü almak istedim. Soğuk bir tartışma ortamı çıktığı için "İyi Sosyaller" dedim.
Soğuk tartışma ortamı? Herkes kendince fikrini yazmış işte, forum da bunun için var.

Ben mantıklı cevaplar sundum ama arkadaşlar bir kere yaratıcının olmadığını kabullenmişler. Ben istediğiniz kadar kanıt sunayım yine de kabul etmezler.
Sunduğunuz "kanıtlar" ikinci dereceden bile kanıt olsa koşa koşa inanırız hepimiz, merak etmeyin. Kanıt sunmuyorsunuz sadece, çünkü sunulamaz. Duygusal sebepler kanıt olamaz, sebebini sadece sizin bilmediğiniz şeyler kanıt olamaz...

Siz benim görüşlerimi dikkate almazsanız ben de mizaha dökerim.
Tamam, dökmeye devam ediniz.
Soğuk tartışma ortamı? Herkes kendince fikrini yazmış işte, forum da bunun için var.

Sunduğunuz "kanıtlar" ikinci dereceden bile kanıt olsa koşa koşa inanırız hepimiz, merak etmeyin. Kanıt sunmuyorsunuz sadece, çünkü sunulamaz. Duygusal sebepler kanıt olamaz, sebebini sadece sizin bilmediğiniz şeyler kanıt olamaz...
O halde burada tartışmamızın bir anlamı kalmadı.

Ben sadece görüşünüzü almak istedim. Soğuk bir tartışma ortamı çıktığı için "İyi Sosyaller" dedim. Ben mantıklı cevaplar sundum ama arkadaşlar bir kere yaratıcının olmadığını kabullenmişler. Ben istediğiniz kadar kanıt sunayım yine de kabul etmezler.
Görüşlerini almak istedin, aldın da. Onlara mantıklı argümanlar sunabildin mi, hayır. Gittin saçma sapan bir kanaldan yıllar öncesinde bile kabul görmeyen bir örnek verdin, onlar sana en basit bilimsel kavramlarla bir şeyler açıklamaya çalışırken sen bu evren nasıl kendi kendi kendine oluştu diyorsun? Böyle olursa onlar da seni ciddiye almaz haklı olarak.

Daha gördüğümüz rüyayı bile tam olarak anlayamıyoruz, bu yüzden zaman ve yaratıcı kavramını anlamamız pek mümkün durmuyor, ben şahsen inanıyorum.

Görüşlerini almak istedin, aldın da. Onlara mantıklı argümanlar sunabildin mi, hayır. Gittin saçma sapan bir kanaldan yıllar öncesinde bile kabul görmeyen bir örnek verdin, onlar sana en basit bilimsel kavramlarla bir şeyler açıklamaya çalışırken sen bu evren nasıl kendi kendi kendine oluştu diyorsun? Böyle olursa onlar da seni ciddiye almaz haklı olarak.
Ben fark ettiyseniz konumu açarken tanrıya inanmayanlar konuyu geçsin dedim. Uyardım. Çünkü biliyordum tartışma çıkacağını. Tanrıya inanmayan insanlar da ya doğru düzgün okumadıkları için görmemiş, ya da inadına yazmışlar. Doğal olarak tartışma çıksın.
Daha gördüğümüz rüyayı bile tam olarak anlayamıyoruz, bu yüzden zaman ve yaratıcı kavramını anlamamız pek mümkün durmuyor, ben şahsen inanıyorum.
Bu kişisel bir durum aslında sizin de dediğiniz gibi. Ben de inanıyorum. Lakin inanmayan arkadaşları da inatla kanıtımı beğenmediler diye üzerime gelmesin diyorum.
Konu, yaratıcıyla zamanın ilişkisiydi, ateizme kadar gitti. Gerçekten felsefi konularda 4-5 tane sayfa geçince konular hemen kaymaya başlıyor.

Ben fark ettiyseniz konumu açarken tanrıya inanmayanlar konuyu geçsin dedim. Uyardım. Çünkü biliyordum tartışma çıkacağını. Tanrıya inanmayan insanlar da ya doğru düzgün okumadıkları için görmemiş, ya da inadına yazmışlar. Doğal olarak tartışma çıksın.

Bu kişisel bir durum aslında sizin de dediğiniz gibi. Ben de inanıyorum. Lakin inanmayan arkadaşları da inatla kanıtımı beğenmediler diye üzerime gelmesin diyorum.
Konu, yaratıcıyla zamanın ilişkisiydi, ateizme kadar gitti. Gerçekten felsefi konularda 4-5 tane sayfa geçince konular hemen kaymaya başlıyor.

Hocam bazı kesimler ateist ama neden ateist olduğunu bilmiyor, benim bir gerekçem var ve o yüzden inanıyorum.

Kanitimi begenmediler, mantikli kanitlar sundum falan yazip duruyorsun da, sundugun kanit olmadigi gibi mantikli bir sey de degil.
Su konuda sanat varsa sanatci da olmali disinda bir tane argumanin yok, uyandirayim.
O da zaten kanit degil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı