Yavru kedi eve ilk geldiğinde ne yapar?

Hocam peki pireli iken kum eğitimi versem pireleri geçtikten sonra tekrar pire olur mu hayvan?
Kediye kum eğitimi verilmez hocam doğuştan alışıklar kuma yapmaya zaten eline al kediyi götür 2-3 kere bırak direk yerini öğrenecektir..

Ve evet kumu sürekli değiştir piresini atana kadar

Kediye kum eğitimi verilmez hocam doğuştan alışıklar kuma yapmaya zaten eline al kediyi götür 2-3 kere bırak direk yerini öğrenecektir.

Ve evet kumu sürekli değiştir piresini atana kadar.

Tamamdır ben o zaman 3 gün aynı kumu kullanacağım 3 gün sonra da kumu değiştireceğim sıkıntı olmaz değil mi?

5 tane kedi baktım ben de hiç görmedim böyle oturup etrafı izleyen
Tamam kanka sen en iyi kedi bakansın tamam

Tamamdır ben o zaman 3 gün aynı kumu kullanacağım 3 gün sonra da kumu değiştireceğim sıkıntı olmaz değil mi?
Yapıyosa günlük değiştirmeni tavsiye ederim..

IMG_9179.JPEG

Aha buda benim ki :)

Tamam kanka sen en iyi kedi bakansın tamam

Yapıyosa günlük değiştirmeni tavsiye ederim..

Eki Görüntüle 1918680
Aha buda benim ki :)
Hocam ben pireler geçene kadar günlük değiştirecemde bi sorum daha var. Ben kumun tamamını döküp baştan mı koymalıyım yoksa üst kısmını döküp eklememi yapmalıyım ?

Hocam ben pireler geçene kadar günlük değiştirecemde bi sorum daha var. Ben kumun tamamını döküp baştan mı koymalıyım yoksa üst kısmını döküp eklememi yapmalıyım ?
Normalde öyle yap derdim ama pire sorunun olduğu için kumun hepsini dökmen ve yenilemen çok daha mantıklı biraz maliyetli olucak ama yapacak bir şey yok

Normalde öyle yap derdim ama pire sorunun olduğu için kumun hepsini dökmen ve yenilemen çok daha mantıklı biraz maliyetli olacak ama yapacak bir şey yok.

Dediğiniz gibi yaptım dün bu günde temizliyeceğim yarında banyo yaptırıp umarım pirelerinden ve sokak kirlerinden temizleneceğiz.

Normalde öyle yap derdim ama pire sorunun olduğu için kumun hepsini dökmen ve yenilemen çok daha mantıklı biraz maliyetli olucak ama yapacak bir şey yok
Hocam bir sorum var ben kediye pirelerinden arınınca yatak alırım diye yatak almadım bu kedi kumunda uyumaya başladı sorun olur mu ?

1693244686468.png

Son düzenleme:
Yarın temizleyip yatağını alacağım. Umarım kumda uyumaya devam etmez.
Yatak almak konu değil. Sanmayın ki kediler "aaa yatak, hemen gireyim" diyecek. Siz ona kendini güvenli hissettirecek, 3 köşesi ve üstü kapalı alan yaratın. Önce kedinin kendini güvende hissedeceği alan, sonra o kendine üstü açık rahat yerler keşfedecek.

Tırmalama çok önemli mesela. Acil şekilde tırmalaması için tahtası ayarlayın

Yeni konular

Geri
Yukarı