Yayıncılara bağış atmak saçma değil mi?

Vallahi çok garip bahsettiğim yayıncı da diyor neden bağış atıyorsun git pilav üstü ye diye :D.
Onlara atmak yerine bu adam gibi kişilere atmak lazım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

“Abi son param, seni çok seviyorum lordum. Adamsın.” Bence bağış atanların bir kısmı, bağış yapmaktansa bir şeyler söylemek için atıyor. Bunun dışında evet ben de saçma buluyorum. 😄
İşte bahsettiğim bu yayıncılara nerdeyse tapacak düzeyde insanlar var. Yeni başlayan ve iyi bir yayıncıya bağış atmakta bir problem yok ama milyon tane sponsoru olan adamlara bu şekilde bağış atmak biraz garip.

Şöyle bir mantık var, kişi izlemekten zevk aldığı için o adamı izliyor ve o adamın o işi zevkle yapabilmesi sürekliliğini sağlayabilmesi için bu işten gelir elde etmesi lazım. Normalde ağır bir işte çalışıp ardından yüzlerce kişiye bu kadar içten gülerek yayın yapacak halleri yok, doğal olarak bunun farkında olan birkaç kişi de adam işi bırakmasın devam etsin diye bağış atıyor. Tamam zaten az parası olanların atması saçma veya sırf bağış için bir işe girmek mantıksız olabilir ama olayların arka tarafı da var. Adamın aile baskısı vardır o da işe iş gözüyle bakmamak için bir nevi kendi ego veya gurur veya artık hangi soyut şeyse onu tatmin etmek için bunu kullanıyor olabilir.

Şöyle bir mantık var, kişi izlemekten zevk aldığı için o adamı izliyor ve o adamın o işi zevkle yapabilmesi sürekliliğini sağlayabilmesi için bu işten gelir elde etmesi lazım. Normalde ağır bir işte çalışıp ardından yüzlerce kişiye bu kadar içten gülerek yayın yapacak halleri yok, doğal olarak bunun farkında olan birkaç kişi de adam işi bırakmasın devam etsin diye bağış atıyor. Tamam zaten az parası olanların atması saçma veya sırf bağış için bir işe girmek mantıksız olabilir ama olayların arka tarafı da var. Adamın aile baskısı vardır o da işe iş gözüyle bakmamak için bir nevi kendi ego veya gurur veya artık hangi soyut şeyse onu tatmin etmek için bunu kullanıyor olabilir.
Dua edin adam olsun. Kadınlara atanlar var bir de onları düşünmek lazım.

Dua edin adam olsun. Kadınlara atanlar var bir de onları düşünmek lazım.
Onlar için de farklı bir şey. Kadınlıklarını kullanıp bağış toplamaya çalışan nadir de olsa kişi var ama kadınlıklarını değil de yayıncılığını sevdiğinden, ki bana göre bunlar Pquenn veya Miafitz vs, yayıncılara da atan var. Kişinin kendi kararı ve zekasına bağlı :)

Hayatımda bir kanala ne abone oldum ne de para attım. Bence para atmak aşırı saçma bir şey adam zaten zengin zengin bir kişiye neden para atarsın ki ama abonelik için böyle düşünmüyorum çünkü abone olduğunda sana özel haklar tanınıyor abone olanlara lafım yok.

Geri
Yukarı