Z kuşağının dışarı çıkmak istememesi

Z kuşağındanım ama Z kuşağı olmamayı isterdim çünkü hiçbir sosyal aktiviteleri yok, tek bildikleri oyun oynamak, birine dışarı çıkalım dediğimde aldığım cevap internete gidelim, PS’e gidelim oluyor ama ben öyle ortamlarda zaman geçirmek istemiyorum. Yanlış anlamayın ben de oyun oynamayı seviyorum ama PC başında 5-6 saat yemek saçma geliyor, ben ne zaman bir yere gidelim sohbet edelim desem de ya orada ellerine telefon alıyorlar ya da oyun hakkında konuşuyorlar, ben de onlarla dışarı çıkmak istemiyorum, bu yüzden asosyal oluyorum. Somak istediğim tüm Z kuşağı böyle mi ya da ben buna nasıl çözüm bulabilirim?
Ben Z kuşağında mıyım emin değilim. Evet oyun oynarım fakat dışarı çıkacak arkadaşım yok neredeyse. Geçen haftalarda 2 arkadaşımla basketbol oynamaya gittik. Çok da mutlu oldum. Çünkü evde yalnızlıktan sıkılmıştım. Ya arkadaşını böyle kabul et ya da onunla bir konuş. De ki oyun dışında bir şeyler hakkında mı konuşsak diye. Kendi fikrini belirt.

Ben Z kuşağında mıyım emin değilim. Evet oyun oynarım fakat dışarı çıkacak arkadaşım yok neredeyse. Geçen haftalarda 2 arkadaşımla basketbol oynamaya gittik. Çok da mutlu oldum. Çünkü evde yalnızlıktan sıkılmıştım. Ya arkadaşını böyle kabul et ya da onunla bir konuş. De ki oyun dışında bir şeyler hakkında mı konuşsak diye. Kendi fikrini belirt.

Bende oyun oynamayı seviyorum ama çok abartmak saçma geliyor basketbol oynamaya geliyorlar ama 2-3 ayda bir. Oyun sevmediğimi söylediğimde bana küfür etmişlerdi yukarıda yazdım.

Bende oyun oynamayı seviyorum ama çok abartmak saçma geliyor basketbol oynamaya geliyorlar ama 2-3 ayda bir. Oyun sevmediğimi söylediğimde bana küfür etmişlerdi yukarıda yazdım.
Sana küfür ettilerse böyle insanlarla takılmamanı öneririm. Kötü bir arkadaş çevresi senin hayatını da etkiler. Gerçekten onlarla takılmak istiyorsan onlar gibi olma. Benim ergenliğimin kötü geçmesinin sebebinden biri de kötü arkadaş çevresi.

Sen diyorsun ki çık rastgele önüne kim gelirse tanışmaya çalış , kıçını yırt vs. Bana ne abi ben uğraşmam, çekeceğin strese değmeme ihtimali bi hayli yüksek. Yakın çevreme bakıyorum, adamların sosyalleşmekten anladığı şey kaldırım kenarında oturup, yere tükürüp ayı gibi gülüşmek. Onlarla aynı kafada olsaydım zaten onların arasında yer alırdım.

Senin asosyallikten kurtulman için tek seçenek kaldı, cezaevine düşmen lazım.

Ekleme yapmak istedim. :D

herse.png

"İstememe" gibi bir genel durum yok, lakin şu durumda istemem, insanlar ölüyor. Normalde eve girmeyen insandım. Arkadaş çevreni değiştirmen en iyisi, oyun bağımlıları çekilmiyor gerçekten bir de o oyun LoL ise.

@Asosyal Necmi'nin laflarına takılmayın. Açtığı 3 konunun 3'ü de asosyallik üzerine. Konularına bakarsanız sayfalarca öneri yapılmış, tavsiyeler verilmiş ama nafile. İlla asosyal kalacağım diyor. Her tavsiyeye itirazı var.

Kesinlikle katılıyorum.

Bu sitedeki hemen hemen herkes asosyal zaten. Ben sosyal insanlara da denk geldim internette, para olmadan bi'şey olmayacağını kendileri de söylüyor. Ben bu sitedeki üyeler kadar şartlanmış kişilere hiçbir yerde denk gelmedim. Çoğunun gerçekten uzak, değişik bir kafa yapısı var.

Ayrıca senin o "sayfalarca tavsiye" dediğin tavsiyelerin hemen hemen hepsi aynı laf. Farklı bir şey yazılsa tamam deyip kabul edeceğim.

İnternetten tanışıp gerçek hayatta bir yerde buluşabilirsin diyeceğim ama i*i var sapığı var. Ortam çok bozuldu. Değil sokak aralarında, evin önünde bile çocuk kaçırılıyor.
Senin ki biraz aile baskısı gibi bende o yok ama arkadaş ortamından tamamen soğumuş durumundayım arkadaş grubundaki mesajların yarısı internete gidiyorum gelen var mı bunu oynayalım yok şunu oynayalım şu saate gidelim vb şeylerle dolu kimse bir yerde oturalım konuşalım ya da şurda basket oynayalım demiyor
Seninkiler yine iyiymiş. Bizde kızlar çoraplarını, erkekler pantolonlarını paylaşıyor. Hep bel altı hep bel altı. Bir de bunlar bu sene 9'a başlayacak. Mesajları okudukça "L*n bu grup tımarhane grubu da ben mi bilmiyorum!?" diyorsun. Hangi çizgi filmleri izlediklerini soruyorlar. O sebeple sadece 1 arkadaşım var. Bende bu sebeple sana en fazla 5 arkadaşın olmasını öneririm. Hadi bir tane de sevgilin olsun. Daha fazla olmasın. Zaten atalarımız bile söylemiş "Azı karar çoğu zarar." diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı