Zorla askere alınmak istemiyorum, ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
T.C. vatandaşıysanız;
  1. Kanunlara Uymak
  2. Vergi Vermek
  3. Askerlik Yapmak
  4. Seçimlere Katılmak
göreviniz.

weakness.jpg

Özgür ruhlu bir bireyim. Kimseden 6 ay boyunca emir alıp, özgürlüğümden alıkonulup karın tokluğuna çalışmak istemiyorum. Türk ya da Müslüman değilim siz sormadan söyleyeyim. Askere gitmeden de iş bulabileceğimi sanmıyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Matematik hocam anlatmıştı. Komşusu askerden kaçmak için Lübnan'a gitmiş. 56 yaşında (galiba ama 50'yi geçikti sanırım) geri dönmüş "Bu saatten sonra götürmezler" diye. Askerler gelip almışlar adamı :D Kaçışın yok Türk vatandaşlığın varsa.

Özgür ruhlu bir bireyim. Kimseden 6 ay boyunca emir alıp, özgürlüğümden alıkonulup karın tokluğuna çalışmak istemiyorum. Türk ya da Müslüman değilim siz sormadan söyleyeyim. Askere gitmeden de iş bulabileceğimi sanmıyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Askere gidenler den kendini çok akıllı sanıyorsun galiba herkes emir almaya özgürlüğünden vazgeçmeye heleki karın tokluğuna çok meraklı değil. Ama bu vatan görevi sırası gelen yapacak senin ne cins olduğunu bilmem ama vatandaşlık aldıysan seve seve yapacaksın.
Ayrıca bu fikirlerini gittiğinde belirt ki sana o durumda özel şevkat gösterirler diye düşünüyorum.

Acayip kızgın emojisi vs. olacak bu yorum ama söyleyeceğim. İstediğiniz kadar alıntılayın cevap vermeyeceğim. Askerlik işi acayip abartılıyor. Ne olmuş yani askere gitmek istemeyen Vatan haini mi oluyor onu anlamadım. Bedelli denen şey zaten çok saçma isteyen kişi yapar isteyen kişi yapmaz bu kadar ya. Bedelli için de maşallah ne kadar para alıyorlar. Bunu da fırsata çevirmişler. Diyeceğim şu ki askere gitmeyenlere laf etmenizi doğru görmüyorum. Hiç gitmek istemediğim yerlerden. Sen gitmek mi istiyorsun git kimse seni tutmuyor ama başkalarının kararlarına saygı duyacaksın.

Yav hu ben Vatan haini mi dedim, adama bilgi verdiğim mesaja bile emoji atmışsınız bir okuduğunuzu anlayın öyle gelin. Bende boş milliyetçilik kasacak tip mi var. Tövbe tövbe kimlerle uğraşıyoruz.

Günümüzde askerliğin pek bir önemi kalmadı açıkçası. Devlet dahi askerlik süresini indirip sözleşmeli/vasıflı/eğitimli askerlere yöneliyor. Şu anda askere gidenlerin çoğu operasyonlardan ve tehlikeli bölgelerden uzak tutuluyor onların yerine sözleşmeli erler gönderiliyor. Bu sayede can kaybını azaltmanın yanı sıra eğitimli birlikler ile daha başarılı bir çatışma sergileniyor. Günümüzdeki askerlik eskisi gibi değil koronanın etkisi ile çarşı izni tamamen kalkmış durumda askerlere bu yüzden telefon izni veriliyor. Askerlerde TikTok ve çeşitli platformlarda "kadın düşürme çabasında" kısacası eskilerin sözü ile son noktayı koyayım "aklın bittiği yerde askerlik başlar". askerliğin eskisi gibi Vatan'i olma ilkesi şu an için söz konusu değil çoğunlukla 6 aylık boş vakit anlamına geliyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı