Zorla askere alınmak istemiyorum, ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ruter

Kilopat
Katılım
12 Mart 2016
Mesajlar
2.840
Makaleler
1
Çözümler
7
Yer
Kai'sa'nın Kucağı
Bu askerliği gidip eziyet çeksinler diye oluşturmadılar. Türkiye'nin tarihi hakkında hiç bilgin yok sanırım. "silah" kullanmayı bilmeden çocuklar şehit oldu. Eğer yine bir savaş ortamı çıkarsa (umarım çıkmaz) sen orada kalırsın öyle.
Oraya gittiğinizde cidden silah kullanmayı öğrettiklerini mi düşünüyorsunuz? :d
 
Katılım
4 Şubat 2014
Mesajlar
5.967
Çözümler
6
Silah kullanmayı acemi birliğinde öğretiyorlar usta birliğinde tamamlıyorlar... Ondan kurtulmak için tüfeğini suyla yıkayan gördüm deli rolü ile.
 

wanetage

Decipat
Katılım
30 Mart 2020
Mesajlar
1.225
Çözümler
11
Yer
Sakarya
Yemezler askerde merak etme. Sonuçta Çin işkencesi yapmıyorlar orada. Yapman gereken şeyleri yap, gerisi kolay. Ayrıca Türk ya da Müslüman olmaman askere gideceğin gerçeğini değiştirmiyor. Bu ülkede doğup büyümüş her erkek, ırkı ve dini ne olursa olsun askere gidip görevini tamamlıyor.
 

xKemalC

Picopat
Katılım
6 Haziran 2020
Mesajlar
287
Acayip kızgın emojisi vs. olacak bu yorum ama söyleyeceğim. İstediğiniz kadar alıntılayın cevap vermeyeceğim. Askerlik işi acayip abartılıyor. Ne olmuş yani askere gitmek istemeyen Vatan Haini mi oluyor onu anlamadım. Bedelli denen şey zaten çok saçma isteyen kişi yapar isteyen kişi yapmaz bu kadar ya. Bedelli için de maşallah ne kadar para alıyorlar. Bunu da fırsata çevirmişler. Diyeceğim şu ki askere gitmeyenlere laf etmenizi doğru görmüyorum. Hiç gitmek istemediğim yerlerden. Sen gitmek mi istiyorsun git kimse seni tutmuyor ama başkalarının kararlarına saygı duyacaksın.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı