Zorla askere alınmak istemiyorum, ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vatandaşlığın varsa gitmen gerekiyor. Türk ya da müslüman olmaman ile alakalı değil.

Ne değişik insanlar var? Özgür ruhluyum ne demek arkadaş. 2 3 senem kaldı o kadar istiyorum ki şuraya gitmek.

Bana bi' 14-15 sene var daha. Yaşımı tahmin edersiniz herhalde.

Özgür ruhlu bir bireyim. Kimseden 6 ay boyunca emir alıp, özgürlüğümden alıkonulup karın tokluğuna çalışmak istemiyorum. Türk ya da Müslüman değilim siz sormadan söyleyeyim. Askere gitmeden de iş bulabileceğimi sanmıyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Yaşadığın vatanı terk et ? Tükiyede yaşamak zorundaymışın gibi kendini baskılama özgürsün mesela özgürlükler ülkesi amerikaya gidebilirsin ? Neden kendini türkiyede yaşamak için baskılıyorsun hala anlayamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nasıl ama :D

Adamlık askerlikle mi oluyor? Eline iki silah deyince adam mı oluyorsun? Görende Afganistan da görev yaptı sanıcak. Adam askere gitmek istemiyor yardım istiyor mesajlara bak. Burada liseli ergenler sanki hayatlarını çatışmada geçirmişte akıl veriyor. Adam belki korkuyor ya da o ortamda yaşamacağını düşünüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı