1 Haftadır uyuyamıyorum

SeikalR

Decapat
Anlatayım. Gece 12'de yatarım ben her zaman düzenli olarak. Yine bir gün çok yorgunum. Yatakla buluşmak istiyorum. Tam kafamı koyuyorum yastığa, püf uykum kaçıp gidiyor. İlk 1 saat uyumak için pozisyonlar deniyorum. Ters uyumaya çalışıyorum. Ayaklarımı yüksek bir yere koyuyorum. İşe yaramıyor. 2. saat, hayalleri kurmaya başlıyorum. Zaman geçsin veya uykuya dalayım diye bir sürü gerçeklik dışı hayaller kurarak uyumaya çalışıyorum ve olmuyor. 3. saat boyunca gözlerimi kapatıyorum ve gram hareket etmiyorum. Yine uyuyamıyorum. 4. saat boyunca dışarıdaki fıskiyeler çalışmaya başlıyor ve kurtlar ulumaya. Zaten o seslerle hiç uyuyamıyorum. Pencereyi kapatsam yanıyorum. 5. saatte genellikle bayılıyorum. Saat sabah 5'te bayılıyorum zaten. Saat 5'e kadar uyuyamıyorum ve 8:30-9:00 gibi kalkıyorum. Uyku bana yetmiyor. Yürüyen ölü gibi dolaşıyorum. Gözler pert, vücut mahvolmuş. Omuzlar çökmüş bir şekilde geziyorum. Her şeklide yardım edebilirsiniz. Uykuma getirecek bir karışım, beni hemen uyutacak bir yatma pozisyonu vs.

Anlatayım. Gece 12'de yatarım ben her zaman düzenli olarak. Yine bir gün çok yorgunum. Yatakla buluşmak istiyorum. Tam kafamı koyuyorum yastığa, püf uykum kaçıp gidiyor. İlk 1 saat uyumak için pozisyonlar deniyorum. Ters uyumaya çalışıyorum. Ayaklarımı yüksek bir yere koyuyorum. İşe yaramıyor. 2. saat, hayalleri kurmaya başlıyorum. Zaman geçsin veya uykuya dalayım diye bir sürü gerçeklik dışı hayaller kurarak uyumaya çalışıyorum ve olmuyor. 3. saat boyunca gözlerimi kapatıyorum ve gram hareket etmiyorum. Yine uyuyamıyorum. 4. saat boyunca dışarıdaki fıskiyeler çalışmaya başlıyor ve kurtlar ulumaya. Zaten o seslerle hiç uyuyamıyorum. Pencereyi kapatsam yanıyorum. 5. saatte genellikle bayılıyorum. Saat sabah 5'te bayılıyorum zaten. Saat 5'e kadar uyuyamıyorum ve 8:30-9:00 gibi kalkıyorum. Uyku bana yetmiyor. Yürüyen ölü gibi dolaşıyorum. Gözler pert, vücut mahvolmuş. Omuzlar çökmüş bir şekilde geziyorum. Her şeklide yardım edebilirsiniz. Uykuma getirecek bir karışım, beni hemen uyutacak bir yatma pozisyonu vs.
Papatya çayı iyi gelir. Ama tadı çok kötü baştan uyarayım.

Bu bir dönem benim de başıma gelmişti çok büyük ihtimalle hayatında yolunda gitmeyen, olmasını istediğin ancak olmayan belirli olaylar var. Bunları kafana o kadar takıyorsun ki artık uykun olduğu halde gün içinde düşündüğün gibi geceleri sessizlikte de onları düşünmeye başlamışsın. Sorunun her ne ise iyice düşün düzeltmeye çalış, olmayacak bir şey ise akışına bırakmak zorundasın. 🙁

Ayran yoğurt vs. tüketebilirsin yatmaya yakın, uyku getirir. O kadar az saat uykuyla akşam erkenden uyuyabilmen lazım normal şartlarda.

Uyku getirici çaylar iç, gün içinde kendini yorduracak spor falan gibi aktivite falan yap ve yoğurt ye veya süt falan iç uykunu getirirler. Mastürbasyondur veya uyku hapı gibi şeyleri yapma sırf uyku için bence yoksa her uyuyacağın zaman yaparsan bağımlılık olur.

Yatmadan önce süt ve süt ürünleri tüket. Kola, kahve gibi içinde kafein bulunan içecekleri tüketme. Odanı 1-2 saat önceden karart, bilgisayara,telefona bakma uykunu kaçırıyor çünkü. Eğer çay seversen çay iç. Ve en önemlisi de bir doktora veya psikoloğa görün.

Geri
Yukarı