1 Haftadır uyuyamıyorum

Aklınıza uyumayı veya uyumakla alakalı düşünce getirirseniz uyuyamazsınız. Gün içinde spor yaparak veya başka aktivitelere kendinizi yönlendirirseniz hem kafanızı boşaltmış hem de atamadığınız enerjiyi atmış olursunuz. Kitap okumak uykunuzu getirebilir. Telefon gibi cihazlar vücudunuza sabah olduğunu düşündürecek ve uykuya geçmeyi sağlayan hormonun salgılanmamasına sebep olacaktır. Yatakta herhangi bir elekronik cihaz kullanmayın. En son olarak soğuk, ışıksız ve sessiz bir odada daha rahat uyursunuz.

Bence ilk olarak sorunun psikolojik olabilir bir araştır hatta psikoloğa git. Eğer sorun psikoloji temelli değilse uyku apnesi olabilir. Yani her durumda da uzman desteğine başvurun.

Bu bir dönem benim de başıma gelmişti çok büyük ihtimalle hayatında yolunda gitmeyen, olmasını istediğin ancak olmayan belirli olaylar var. Bunları kafana o kadar takıyorsun ki artık uykun olduğu halde gün içinde düşündüğün gibi geceleri sessizlikte de onları düşünmeye başlamışsın. Sorunun her ne ise iyice düşün düzeltmeye çalış, olmayacak bir şey ise akışına bırakmak zorundasın. 🙁

Hakikaten ne olduğunu buldum sayende. Dün hafta aklıma sınıfta kalma olayı geldi. Bende bayağı bir endişelenmiştim sınıfta kalabilirim diye. Baya bir strese girdim. Hala da stres durumundan çıkamadım ve hala uyuyamıyorum. Teşekkürler :(.
Bence ilk olarak sorunun psikolojik olabilir bir araştır hatta psikoloğa git. Eğer sorun psikoloji temelli değilse uyku apnesi olabilir. Yani her durumda da uzman desteğine başvurun.

Galiba psikolojik bir sorun :(.

Hakikaten ne olduğunu buldum sayende. Dün hafta aklıma sınıfta kalma olayı geldi. Bende bayağı bir endişelenmiştim sınıfta kalabilirim diye. Baya bir strese girdim. Hala da stres durumundan çıkamadım ve hala uyuyamıyorum. Teşekkürler :(.

Galiba psikolojik bir sorun :(.

Rica ederim, sorunu çözmeye odaklan en azından çözmeye dayalı bazı eylemler bile gerçekleştirirsen gönlün rahat eder en azından uykuya dalabilirsin.

Anlatayım. Gece 12'de yatarım ben her zaman düzenli olarak. Yine bir gün çok yorgunum. Yatakla buluşmak istiyorum. Tam kafamı koyuyorum yastığa, püf uykum kaçıp gidiyor. İlk 1 saat uyumak için pozisyonlar deniyorum. Ters uyumaya çalışıyorum. Ayaklarımı yüksek bir yere koyuyorum. İşe yaramıyor. 2. saat, hayalleri kurmaya başlıyorum. Zaman geçsin veya uykuya dalayım diye bir sürü gerçeklik dışı hayaller kurarak uyumaya çalışıyorum ve olmuyor. 3. saat boyunca gözlerimi kapatıyorum ve gram hareket etmiyorum. Yine uyuyamıyorum. 4. saat boyunca dışarıdaki fıskiyeler çalışmaya başlıyor ve kurtlar ulumaya. Zaten o seslerle hiç uyuyamıyorum. Pencereyi kapatsam yanıyorum. 5. saatte genellikle bayılıyorum. Saat sabah 5'te bayılıyorum zaten. Saat 5'e kadar uyuyamıyorum ve 8:30-9:00 gibi kalkıyorum. Uyku bana yetmiyor. Yürüyen ölü gibi dolaşıyorum. Gözler pert, vücut mahvolmuş. Omuzlar çökmüş bir şekilde geziyorum. Her şeklide yardım edebilirsiniz. Uykuma getirecek bir karışım, beni hemen uyutacak bir yatma pozisyonu vs.

Şu an nasılsın? Hala uyuyamıyor musun?

Geri
Yukarı