14 yaşında Fitness'a gitmek zararlı mı?

Olricc

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, çoğu günümüz gencinin yaşadığı sorunlardan biri olan kilo sorunu bende yaşamaktayım, 14 yaşında 1.84 boy ve 90-95 civarı bir kilo bana gerçekten absürt geliyor çünkü yaşıtlarıma göre ortalıkta dev gibi dolaşıyorum. Ek olarak her hafta çıkan yoğun sakalımı söylemiyorum bile. Bende en azından biraz küçülmek için Fitness'a başlama kararı aldım ancak bu yaşta başlayabilir miyim veya bir zararı olur mu bilmiyorum, ağırlık olarak 120-130 kiloya kadar kaldırabiliyorum ve vücut yapımın yeteri kadar gelişmiş ve dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Sizce başlamalı mıyım? Eğer başlarsam bana ne önerebilirsiniz? Cevaplarınız için teşekkürler iyi günler.

Gitmeni önermiyorum, gelişimin için zararlı. Uzaman durabilir en küçük örnek olarak. Evde kardiyo yapabilirsin.

Hey maşallah, daha neyi bekliyorsun? Vaktin varsa ağırlık kaldırmak gibi daha basit şeylerle başla bence, baktın iyi gidiyor daha da çeşitlendir. ileride heykel gibi gezersin.

Öncelikle selamlar, çoğu günümüz gencinin yaşadığı sorunlardan biri olan kilo sorunu bende yaşamaktayım, 14 yaşında 1.84 boy ve 90-95 civarı bir kilo bana gerçekten absürt geliyor çünkü yaşıtlarıma göre ortalıkta dev gibi dolaşıyorum. Ek olarak her hafta çıkan yoğun sakalımı söylemiyorum bile. Bende en azından biraz küçülmek için Fitness'a başlama kararı aldım ancak bu yaşta başlayabilir miyim veya bir zararı olur mu bilmiyorum, ağırlık olarak 120-130 kiloya kadar kaldırabiliyorum ve vücut yapımın yeteri kadar gelişmiş ve dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Sizce başlamalı mıyım? Eğer başlarsam bana ne önerebilirsiniz? Cevaplarınız için teşekkürler iyi günler.

Sporun size herhangi bir zararı olacağını sanmıyorum spor sağlıktır. Ama 14 yaşında 1.84 boy ve 90-95 kilo ciddi bir problem. Kardeşim ben liseliyim lise 4 benim sınıfımdan ortalama olarak bayağı yukarıdasın bu özellikler ortalama 20 yaşda olması gereken özellikler. Sakal probleminde olduğunu söylemişsin bence derhal bir gelişim terapistine git. Hormonlarında sorunlar olabilir bunlar normal değil.

Bende 15 yaşındayım ve boyum 1.86 civarlarında evde düzenli bir yemek düzeni ve sistematik planlama ile yapılmış spora başlarsan kolayca kilo vereceğini düşünüyorum şu anki boyuna en uygun kilo 82 - 85 kilo arasıdır ben her gün evde düzenli spor ile 2 buçuk ay içerisinde 94 kilodan 86 kiloya düştüm bir dene istersen :)

Zararı olduğunu sanmıyorum fakat burada asıl soru gerçekten gerekli mi? Bu yaşta kas falan yapmana gerek yok. Zayıflasan yeter.
Hocam zaten kas kütlem fazlasıyla var ancak yağ oranım ve bu yağların dışa sağladığı görüntü de hiç hoş değil,öyle bodybuilding felan şuanlık hayalim değil sadece fazlalıklarımdan kurtulmak istiyorum teşekkürler tavsiyeniz için

Hocam zaten kas kütlem fazlasıyla var ancak yağ oranım ve bu yağların dışa sağladığı görüntü de hiç hoş değil,öyle bodybuilding felan şuanlık hayalim değil sadece fazlalıklarımdan kurtulmak istiyorum teşekkürler tavsiyeniz için
Kilolarından kurtulmak için gidiyorsan mantıklı. Fakat şu parklarda olan aletler ile de zayıflayabileceğini düşünüyorum. Git bir dene istersen. Aklına yatarsa devam edersin.

Geri
Yukarı