17 yaşında boyumun uzaması için ne yapabilirim?

son bir umut gibi yüzmeye başlayabilirsin hatta hoşuna giderse boyunu avantaja çevirip yüzmedende devam edebilrisin ama yinede bir doktarla görüşmen en doğrusu
zaten yüzme de baya iyiyim yaz ayları 3 ay neredeyse her gün yüzüyorum canımı sıkan da bu zaten yapabileceğim her şeyi yapmış ama yetersiz gibi hissediyorum.

Bu saatten sonra bu durumun pek değişeceğini sanmıyorum. Kızlar ilk kez regl gördükten itibaren boylarının uzaması bayağı azalıyor. Ben ilk kez 12 ye doğru oldum, şu anda 17'yim ve boyum bu 5.5-6 yılda ancak 7 cm uzadı. Belki sende hormonel bir sıkıntı olmuştur, bilemiyorum.
Ya bende senin gibi olmak istiyorum 160 işte ne eksik ne fazla ,cüce gibi hissediyorum böyle kendimden soğutuyor.

150 fazla kısa değil minyon denebilir. Eğer çok istiyor iseniz ton balığı öneririm ben yediğim dönem 6 7 cm birden attım
Bu denenebilir hiç denemedim.

Türkiye'deki kadınların boy ortalaması 1.64
EVET! İşte canımı tam olarak sıkan nokta.

Zaten yüzme de bayağı iyiyim yaz ayları 3 ay neredeyse her gün yüzüyorum canımı sıkan da bu zaten yapabileceğim her şeyi yapmış ama yetersiz gibi hissediyorum.

Ya bende senin gibi olmak istiyorum 160 işte ne eksik ne fazla, cüce gibi hissediyorum böyle kendimden soğutuyor.

Bu denenebilir hiç denemedim.

Evet! İşte canımı tam olarak sıkan nokta.

En iyisi doktora gitmek çünkü artık ergenliğinizin sonlarına yaklaşıyorsunuz. Bu arada boyunuzu kafanıza takma sebebiniz eğer karşı cins ise şunu söyliyim bazı erkekler minyon kız sever yani çok takmanıza gerek yok.

En iyisi doktora gitmek çünkü artık ergenliğinizin sonlarına yaklaşıyorsunuz. Bu arada boyunuzu kafanıza takma sebebiniz eğer karşı cins ise şunu söyliyim bazı erkekler minyon kız sever yani çok takmanıza gerek yok.
Ya karşı cins değil kendimi sevemiyorum karşı cins sevse ne olur ki ben sevemiyorken boyumu. Doktor gelişimi mi tamamladığımı şanslıysam 3-5 cm uzayabileceğimi söyledi ama bu 3-5 cm bile oynamıyor bende onun için bir fikir arıyorum.

Ya karşı cins değil kendimi sevemiyorum karşı cins sevse ne olur ki ben sevemiyorken boyumu. Doktor gelişimi mi tamamladığımı şanslıysam 3-5 cm uzayabileceğimi söyledi ama bu 3-5 cm bile oynamıyor bende onun için bir fikir arıyorum.

Doktor gelişme durdu dediyse yapacak pek bir şey yok. Bende 1.75 boyundayım hala kısa hissediyorum ama 1.70 ikende kısa hissediyordum sanırım insanın içinde olan bir şey. Doktora hormon tedavisini veya boy uzatma ameliyatını sordunuz mu?

Et sevmiyorum ama 5 yaşımdan beri düzenli süt ve süt ürünleri kullanıyorum cinsiyetimden dolayı boyumu normal görüyorlar ama ben pek de memnun değilim

Bende küçükken et sevmiyordum. Kendim pişirmeyi öğrendikten sonra bu durum değişti. Etin doğru pişirilmesi işte sos kullanılması kullandığınız pişirme aleti önemli. İngilizceniz varsa çok seçenek var öğrenmeniz için Türkçe olarak da şu kanalı öneririm https://www.youtube.com/@MeatyCheesy
Neredeyse bütün et bilgimi Mustafa abinin kanalı sayesinde öğrendim. İngilizce olarak guga foods, adam ragusa ve babish culinary çok iyi.

Taban kısmı düz olan ızgara çıkıntıları olmayan bir döküm tava almanızıda kesinlikle öneririm. 250 TL civarına bulunabiliyor. Direkt evde yaptığınız etin kalitesini artırıyor. Özellikle kırmızı et için mantarlı sos yapmayı öğrenmenizide tavsiye ederim.

Doktor gelişme durdu dediyse yapacak pek bir şey yok. Bende 1.75 boyundayım hala kısa hissediyorum ama 1.70 ikende kısa hissediyordum sanırım insanın içinde olan bir şey. Doktora hormon tedavisini veya boy uzatma ameliyatını sordunuz mu?
Ailem asla boy uzatma ameliyatını onaylamıyor çok tartıştım bu konuda ailem ile hormon tedavisini hiç sormadım sormak için geç değildir umarım belki işe yarar saol fikir için!

Eğer çok istiyor iseniz ton balığı öneririm ben yediğim dönem 6 7 cm birden attım
Konserve ton balıkları pek iyi değil diye biliyorum.

Konuya gelecek olursak, buradan kimse sizin boyunuzu uzatamaz hocam. Gerçekten bütün forum boy konuları ile dolu, can sıkmaya başladı. Ne yapmamızı bekliyorsunuz? Protein ağırlıklı beslenin demişler "Et sevmiyorum." diyorsunuz. Aklım almıyor, gidip aile hekimine veya hastanede bir doktora başvurmak yerine buradan ne yardım bekliyorsunuz? Arkadaş ton balığı yiyin demiş, gerçekten yiyecek misiniz, hiç sanmıyorum. Buradan bir öneri yapılsa da uygulayacağınız yok zaten. Boy konuları sırf forumu kirletmek için açılıyor, başka bir sebep göremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı