Adalet mi gerekli eşitlik mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu şey değil mi ya... Kürtler tarafından, Esat Oktay Yıldıran'ı kötülemek amacıyla çekilen film ya da propaganda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kadın sözde adliyede çalışan birisi ama adliyenin a sına dair bir şey bilmiyor izlenmesi gereken bir babala programıdır tavsiye ederim izleyin bunu.

Hocam erkek haklı çıksa bile kadına bir şey yapılmadğı bir dünyadayız.
Toplum normları işte.

Erkek-kadın eşitliği çok saçma. Bundan kadınlar daha çok bahsediyor. Farkındaysan çoğu da aslında eşitlik istemiyor.
İstenilen şey pozitif kadın ayrımcılığı.
Amaç yattığım yerden dâhâ fazla para alayım ve güç sahibi olayım oluyor bu durumda da.

Bu bozulma dolayısı ile evlilik oranları ve çocuk yapma oranları düşüyor yıldan yıla.
Yani erkekler gördükleri ve duydukları şeylerden dolayı evlilikten korkuyor.

Ben şu kanıdayım bugün bir karşı cins arkadaşım ile bunu konuştuk hatta, toplum olarak erkekler üstün, ama yasalar kadınları üstün tutuyor diyebiliriz. Şunu kabul ediyorum ki kadınaları daha üstün tutuyorlar erkekler bu konuda haklı.
Benim bir erkek olarak dikkatimi çeken şey ise kadının değerinin tavan yapması, şişko olsa bile peşinde koşan açgözlü putperest zibidiler var.

Erkeklerde ise pısırık bir nesli yetişiyor, adam hakkını aramaktan aciz ve derdini kendi başına çözemiyor ve hatta kavga etmekten korkuyor problemini çözebilmek için.

İkisini de aynı anda nasıl sağlayacağız sizce?
Aynı anda değil. Bazı durumlarda eşitlik adalettir. Eşitliğin adalet olduğu durumlarda eşitlik vereceksin.

Bir de sen ve ben eşit değiliz dediğinde insanların verdiği tepkiler. Bir şey başka bir şeye eşit değilse, ondan daha üstün veya aşağıda olmak zorunda değil. Ondan farklıdır. Hepsi bu. Servis tabağı eşit değildir çorba kasesi. Bu servis tabağı, çorba kasesinden daha iyi demek değildir. İkisi de farklı işlevleri gören aynı türden eşyalar. Farklılar.

Son düzenleme:
Kimisinin varlığı da ya Allah vergisi ya da baba parası be hocam :) Adil olan hakkı olana hakkını vermek amenna. Ama biri sadece babadan zengin , biri potansiyel ama imkanı yok, biri de tırnağıyla kazıyıp gelmiş şimdi buranın adaleti nedir 😁 Velhasıl kelam efendim
Eki Görüntüle 1562906
Sizin dediğiniz gibi bir adalet sağlansa çok iyi olur ama dünyada böyle bir şey yapılabileceğini sanmıyorum. Ama siz de haklısınız.

Toplum normları işte.

İstenilen şey pozitif kadın ayrımcılığı.
Amaç yattığım yerden dâhâ fazla para alayım ve güç sahibi olayım oluyor bu durumda da.

Bu bozulma dolayısı ile evlilik oranları ve çocuk yapma oranları düşüyor yıldan yıla.
Yani erkekler gördükleri ve duydukları şeylerden dolayı evlilikten korkuyor.

Benim bir erkek olarak dikkatimi çeken şey ise kadının değerinin tavan yapması, şişko olsa bile peşinde koşan açgözlü putperest zibidiler var.

Erkeklerde ise pısırık bir nesli yetişiyor, adam hakkını aramaktan aciz ve derdini kendi başına çözemiyor ve hatta kavga etmekten korkuyor problemini çözebilmek için.
Anlamadım hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı