AMD'nin ekran kartları neden NVIDIA'dan az tercih ediliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer yenilik diye Ray Tracing ve yapay zekadan bahsediyorsan onlar yenilik değil. Ray Tracing dediğin şey ilk defa 16. yüzyılda ortaya atılan bir şey. Yapay zeka zaten yıllardır var. 1971 yapımı Mario'da bile var olan bir şey. Var olan bir şeyi geliştirmek tam anlamıyla yenilik sayılmaz.
Aslında tam olarak yenilik bu oluyor. Ayrıca NVIDIA AMD'den daha önce geliştiriyor bu teknolojileri

Ben kendi problemlerimden bahsedeyim. Ekran kartı alırken Amd tarafında RX 6600 XT Nvidia tarafında RTX 3060 arasında kalmıştım. Tercihimi amd tarafından yana kullandım birazcık pişmanım keşke biraz daha ekleyip Nvidia alsaydım diyorum. Amd saf güç olarak daha güçlü fakat Nvidia bu güç açığını yazılımları sayesinde kapatıyor. En basiti FSR teknolojisi DLSS teknolojisinin yakınına yaklaşamaz. Onun dışında Amd kartlarda hala daha driver sıkıntıları oluyor. Basit bir oyun oynarken bile birden sistemim kilitleniyor "driverlar çöktü" tarzında hatalar alıyorum. Bu yüzden bayağı pişmanım.

Hâlâ fsr Dlss tartışması var. Hem AMD hem de nvidia kullanıcısı Dlss daha iyidir üstüne üstlük şu incelemede açıkca Dlss önde. İnceleme sahibi Hardware unboxed global olarak en güvenilir kaynaklardan biridir. Hesaba Dlss 3.0 katılmamıştır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üstüne üstlük ray traced teknolojisine gereksiz demek saçmalık. Kime göre neye göre gereksiz. Bunu demek kedinin uzanamadığı ciğere mundar demekten farksız. Cyberpunkta görünüyor açıkça. Artık oyunları ultra oynamanın yeni bir seviyesidir ray traced.

Türklerdeki klasik marka takıntılığı. Hangisi daha pahalıysa o en iyisidir kafasındalar. Adam gidip 10kya HP laptop almıyor 20kya MSI'ın düşük laptopunu alıyor. Gidip Torku banada almıyor Nutella alıyor. Her yerde durum aynı.

Hâlâ FSR DLSS tartışması var. Hem AMD hem de NVIDIA kullanıcısı DLSS daha iyidir üstüne üstlük şu incelemede açıkca DLSS önde. İnceleme sahibi hardware unboxed global olarak en güvenilir kaynaklardan biridir. Hesaba DLSS 3.0 katılmamıştır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üstüne üstlük ray traced teknolojisine gereksiz demek saçmalık. Kime göre neye göre gereksiz. Bunu demek kedinin uzanamadığı ciğere mundar demekten farksız. Cyberpunk'ta görünüyor açıkça. Artık oyunları Ultra oynamanın yeni bir seviyesidir ray traced.

FSR3.0 çıkınca 3000 serisindeki DLSS2'nin bir önemi kalmaz.

Üşenmedim her yorumu tek tek okudum. Özetle şunu çıkardım;
Eski AMD kartlarında çok hata oluyormuş.
Yeni kartlarda ise nadir kişilerde oluyormuş.
Yazılım kısmında iyiye doğru gidiyor demektir.

Sadece oyun için alınacaksa hem bütçe hem vram ve hem de fsr 3.0 da geleceği için alınabilir. Ha ben dlss 3.0 isterim, yayın açarım, render alırım, modelleme cart curt yaparım derseniz nvidia her türlü ezer geçer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı