Aşı olmak neden zorunlu tutuluyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynen kardeşim. Aşı kısır yapıyor, bunlar Türkiye’nin üzerine oynanan çok büyük bir oyun. Herkesi haberdar edelim bu oyundan. Aşı olmayalım yoksa kısır oluruz ve şanlı soyumuz devam etmez!

Son düzenleyen: Moderatör:
E aşının yan etkisi olunca ne olacak diyelim ileride sıkıntı çıkarttı, ne olacak? Devlet diyecek ben sorumluluk almadım. kendiniz oldunuz derse ne olacak?
Hiçbir şey.
Yarın kafana balta girdiğinde girdiğin ameliyatta da sana kağıt imzalatacaklar. Sağ çıkamazsan bizi ilgilendirmez diyecekler.

Bazı insanlar kendileri ne kadar da önemli sanıyor. Gülünç.

E aşının yan etkisi olunca ne olacak? Diyelim ileride sıkıntı çıkarttı, ne olacak? Devlet diyecek ben sorumluluk almadım. Kendiniz oldunuz derse ne olacak?
Virüs bizi tekmelemiyor mu peki?

E aşının yan etkisi olunca ne olacak? Diyelim ileride sıkıntı çıkarttı, ne olacak? Devlet diyecek ben sorumluluk almadım. Kendiniz oldunuz derse ne olacak?
Yaşadığın apartmana meteor da düşebilir her an, ne olacak? O zaman devlet koruyacak mı :D. Böyle ihtimaller üzerinde gidip insanların hayatını riske atmayı normal bir şey olarak görenlere pek bir şey denmez.

Hiçbir şey.
Yarın kafana balta girdiğinde girdiğin ameliyatta da sana kağıt imzalatacaklar. Sağ çıkamazsan bizi ilgilendirmez diyecekler.

Tamam işte kafama balta girdiğinde o baltayı kafama devlet sokmuyor. kendim sokmuş oluyorum. ama aşıyı yapan devlet oluyor.

Sıkıntı çıkarırsa çözümü bulunur merak etme. Aynı aşıyı milyonlar oldu. Hadi bulunamadı diyelim. Daha mantıklı bir çözümü var mı pandeminin? Yok. Aşı zorunlu falan değil, evden çıkmazsan tabii. Gayet mantıklı bu plan.

Senden dinleyelim bir de daha iyi düşüncen varsa. Kimse aşı olmasın, herkes evlerinde kalsın mı diyorsun? Tam kapanmada gördük, dinleyen yoktu yasağı. O yüzden en iyi çözüm aşıya kısmen zorunluluk.

Hiçbir şey.

Olayın özü gibi olmuş hocam. Bir de o arkadaşlar o kadar bilgililer ki dünya üzerindeki en iyi bilim adamları ve sağlık çalışanlarının çalışmaları sonucu oluşan aşılara gelip eleştirebilecek kadar bilgili sanıyorlar kendilerini. Bilim nedir bilmeyen adamlar, bilim adamlarını eleştirir hale gelmiş. Kendilerini önemli kişiler sanıyorlar valla çok gülünç. :D

Aşı olmayanların okul veya banka gibi yerlere girmesi yasak olacakmış. Neden böyle bir sistem var? Ben şimdi okullar açılınca, okula aşı olmazsam giremeyecek miyim? Aşı karşıtı değilim. Sadece olmak istemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Siz aşı olacak mısınız?

Sağlıklı insanlara tekrar bulaşmaması için. Ama ben de olmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı