Askerde spor yapamazsak ne olur?

Geri hizmette spor, eğitim olmuyor. Çekemezsen acemilik sonrası seni geri hizmete verirler. Geri hizmetten kastım mühimmat bölüğü, fabrika gibi yerler. Dert edilecek bir şey değil yani, rahat ol.

Büyük bir çekincem var çünkü ne şınav çekebiliyorum ne barfiks çekebiliyorum ne de uzun süre koşabiliyorum. Başıma ne gelecek bilmiyorum.
İlk 2 hafta biraz sıkıntı çekersin ama tek olmayacaksın, gidenlerin %95'i öyle. Sonradan güzelce açıyorlar sizi. :D

Olabildiğince göze batmamaya çalış, kendi elinden geleni yap. Zaten kaytarmaya çalışır gibi görünmezsen sorun yaşatmazlar.

Arkadaşlar 2 ay sonra askerim. Büyük bir çekincem var çünkü ne şınav çekebiliyorum ne barfiks çekebiliyorum ne de uzun süre koşabiliyorum. Başıma ne gelecek bilmiyorum. Tamam kabul ediyorum askere gidenlerin çoğu kondisyonu zayıf olarak gidiyor ama ben gerçekten hantal bir yapıya sahibim. Ne olacak şimdi?

Patates soyar, tuvalet temizlersin.

Emin olun kendimi çok zorluyorum. Dizlerimin üstünde şınav çekiyorum. Her gün koşuya çıkıyorum. Köyün temiz havası ciğerlerimi açsın diye. Öyle ya da böyle olucak sanırım. Kimsenin anasının karnından sporcu doğmadığını düşününce.

Hiçbir şey olmaz. Bağırır, çağırırlar hepsi o kadar. Seni gerçek anlamda zorlayamazlar. Oturursun, başım döndü dersin kendini yere atarsın. Bir yerden sonra onlarda bırakır seni. İşleri güçleri yok senle mi uğraşacaklar? Ama yaparsan da sana faydası var. Vucut yapıp gelirsin evine.

Ya dostlar işin komik tarafı beni uzaktan görseniz aslan zannedersiniz. Askerlik şubesinde ben komando momando olurum dedim adamlara bir de. Allah'ım sen yardım et.
Bu kadar abartmanıza gerek yok bence. Formalite icabı zaten hepsi. Siz çekemedikten sonra ne yapacaklar? Ben hiç çekemiyorum 20 gün sonra gidicem ama umursamıyorum.

Arkadaşlar 2 ay sonra askerim. Büyük bir çekincem var çünkü ne şınav çekebiliyorum ne barfiks çekebiliyorum ne de uzun süre koşabiliyorum. Başıma ne gelecek bilmiyorum. Tamam kabul ediyorum askere gidenlerin çoğu kondisyonu zayıf olarak gidiyor ama ben gerçekten hantal bir yapıya sahibim. Ne olacak şimdi?

Yazdılar mı bilmiyorum, eğer bir sağlık sorunun vs varsa bunu asker de sağlık kontrolünden geçerken doktorun fark edecektir veyahut sorunlarını doktorun ile paylaş gerek görür ise, sana ' SPOR YAPAMAZ ' belgesi verip seni bu konudan uzak tutacaktır.

Sorun değil hiç bir sağlık sorunum yok. 2 yaşında kasık fıtığımdan ameliyat geçirdim. Yıllarca varlığını bile hissetmezken kendimi biraz zorlayınca ağrı yapmaya başladı. Yine de sorun olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı