Askerde spor yapamazsak ne olur?

Arkadaşlar 2 ay sonra askerim. Büyük bir çekincem var çünkü ne şınav çekebiliyorum ne barfiks çekebiliyorum ne de uzun süre koşabiliyorum. Başıma ne gelecek bilmiyorum. Tamam kabul ediyorum askere gidenlerin çoğu kondisyonu zayıf olarak gidiyor ama ben gerçekten hantal bir yapıya sahibim. Ne olacak şimdi?
Daha önce az da olsa spor yapmışlığınız varsa kolay alışırsınız. Mesela ben pandemiden dolayı evde bunaldığımdan spor yapıyorum evde. Kas kütlelerimi arttırmaya çalışıyorum ki daha önce de birkaç kere böyle spor yaptığım için ilk başta zorlansam da sonrasında hemen alıştım. Zaten kas hafızası diye bir şey var. Siz bence şimdiden evde bir çalışma planı oluşturup tüm vücut spor yapın. O zaman askere gittiğinizde zorlanmazsınız. Zaten daha 2 ay varmış.

Askere tığ gibi gidip çakı gibi geldim eskiden beni görseydim. Korkardım resmen yürüyen iskelet gbiydim. Z'ten vücut tipinde ektormorf sıska ve zayıf olarak geçiyor ne mi oldu öyle. Bir yere düştüm ki anamdan emdigim süt burnumddn geldi her gün tamtasisat koşu sınav barfiks dayak yok. Ancak ciddi anlamda yok şaka ile karışık tekmeliyor teğmen arkadaş. Carsinjda kitliyor sürünüyorum kulllarim taşa sürüyor acıyor açıldıkça bir sanki gün daha sert ve daha kalın deri tabakası oluştu. 1 tane bile barfiks çekemiyorum en 6 tane nizami cikiyordum. 45 mekik ve 50 sınav beni görenler gözlerine inanamada fit ve ucken olarak dondum çok zorluk çektim. Ama hiç yılmadım sürgün yerine düştüm, ben şansımı seviyiyim yer Gaziantep 5.zirhli tugay 95/2 selam olsun devreleme.

Yeni konular

Geri
Yukarı