Askere gitmek istemeyenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok haklılar kimse hayatının gençliğinin 6 ayını boş bir şeye feda etmek zorunda değil isteyen gitmeli istemeyen gitmemeli.
+
6 ay çalışıp cebine para koymak ve deneyim kazanmak var. Bir de 6 ay istemediğin bir yerde durmak var zaman kaybından başka bir şey değil.

Yha moruk Dolar 8 Lira olmuş Türkiye çöp. 18 yaşına gelince kaçıcam buralardan. (!)
:D ekonomik olarak sıkıntılıyız şu an çoğu şey pahalı , vergiler de çok fazla ama karıştırılan bir şey var. Bunların böyle olması millet ve devlet sevgisini engellemez. Devlete isyan ederek de bunları düzeltemezsin.

Yok onun için askere gitmem, bunun için askere gitmem, er olarak gidince size ne yaptırıyorlar sanıyorsunuz? Sözleşmeli asker olmak istemiyorsanız zaten olmazsınız. Size öğretilen şey orada disiplin. İsteyen parasını versin 1 ay yapsın isteyen 6 ay yapsın bu beni ilgilendirmez ama en azından bir gidip tatmalı.

Gittiğinizde yaptığınız şey belli, mıntıka, yanaşık düzen, nöbet, gittiğininiz yere göre devriye varsa devriye, ek olarak öğrenirseniz takım olmayı öğrenirsiniz.
Eskiden beri babam hep derdi, bir insan yurt hayatı ile askerliği yaşamazsa adam olmaz diye.

Birinciyi devlet yurtlarında gayet mükemmel yaşadık (hiç sormayın) ikinci daha nasip olmadı bakalım :) O da yarı askerlik sayılır, bilen bilir.

En azından insan bireysel bencil kafadan kurtuluyor, dünya kaç bucak onu görüyor. Hayatı güzel öğretiyorlar.
Bedellilere bir şey olmuyor, komutanların bedellilere olan hıncını uzun dönemler çekiyor sonra. :D
Maalesef öyle oluyormuş :) Aslında eskisi kadar uzun da değil askerlik. Hiç değilse kısa dönem gidilebilir.

Şu an ki durumda gitmem. Yanlış politikaların doğurduğu sonuçları ben canımı tehlikeye atarak düzeltemem. Düzen için desen eski düzen zaten yok orası ayrı. Kısacası boşa harcanacak olan 6 ay benim için.
Doğru.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durumum var ama ben bedelli yapmak istemem. Zaten üniversite okumuş olacağım için kısa dönem yapacağım. Açıkçası ben askere gitmek isterim yaşım gelince. (şu an liseliyim.)

Kıs dönem mi :D.Öyle bir şey yok artık. Biraz araştırın.

:D ekonomik olarak sıkıntılıyız şu an çoğu şey pahalı , vergiler de çok fazla ama karıştırılan bir şey var. Bunların böyle olması millet ve devlet sevgisini engellemez. Devlete isyan ederek de bunları düzeltemezsin.
Evet bunu biliyorum. Mesajın sonunda görünmez bir ünlem işareti var. Tüm suçu devlete atıp ülkeden kaçmak isteyenleri dalgaya almak amacıyla atmıştım yorumu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı