Boyum uzun olsun istiyorum

EZMAN01

Hectopat
Yer
Evim
Daha fazla  
12 yaşındayım annem 1.58 falan babam 1.74 büyüyünce babamı geçer miyim ve en az 180 olur muyum? En az 180 olsam yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyunun uzaması için önünde 10 senen var nereden baksan. Düzenli beslen, spor yap kardeşim. Ayrıca şu an boyun kaç?

vallahi annem 1.55 falan babam 1.82 boyunda ben 1.76 boyundayım babam küçükken kardeşin çok süt içerdi sen içmezdin kısa kaldın der hala bana kardeşin beni dinledi içti sütünü boyu uzun oldu der bu arada kardeşimin boyu 1.88 yaşı henüz 20

12 yaşındayım annem 1.58 falan babam 1.74 büyüyünce babamı geçer miyim ve en az 180 olur muyum? En az 180 olsam yeter.
Boy uzaması hem genetik hem de çevresel faktörlere bağlıdır. Ailenizde ve yahut akrabalarınızda uzun boylu varsa uzun olma ihtimaliniz var. Basketbol oynarsanız boyunuz uzar. Ayrıca protein ağırlıklı beslenmeniz gerekir. 20 yaşından sonra boy uzamaz genellikle.

Sen basketbol oynayarak genetiğinin maksimumuna ulaşabilirsin.Genetiği cerrahi yöntem dışında asla geçemezsin.Genetiğin en fazla 180 ise sen 20 yılda oynasan 180'i geçemezsin.Daha 12 yaşındasın ve tek amacın genetiğinin en üst noktasına ulaşmak.Bu yüzden spor çok önemli.

Geri
Yukarı