Çalıştığım kası hissedemiyorum

smoon58

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, çalıştığım kası hissedemiyorum. Bazı hareketlerde hissedebiliyorum. Omuz biceps gibi fakat sırt göğüs hissedemiyorum. Mesela bugün inciline dumbell press girdim. Fakat göğsümün üstünü hissedemedim. Spor sonrasıda büyük kas gruplarında ağrım çok olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön kolda hissediyor musun? Muhtemelen formun yanlıştır veya ön kolun yeterince güçlü olmadığı için senin ön kolunun kaldıracağı max ağırlık sırtın, göğüsün için çıtır çerez geliyordur.

Oradaki kas kütlesi yeterince büyümemiş olabilir veya hatalı yapıyor olabilirsiniz belki.
Ne zamandır spor yapıyorsunuz?
8 aydır

Ön kolda hissediyor musun? Muhtemelen formun yanlıştır veya ön kolun yeterince güçlü olmadığı için senin ön kolunun kaldıracağı max ağırlık sırtın, göğüsün için çıtır çerez geliyordur.
formumun yanlış olduğunu düşünmüyorum kollarım ve bileklerim biraz zayıf.

Bazı bölgelerin hissedilmesi zordur ama her bölgede bu sorunu yaşıyorsan: Kütlene göre en az 4 litre günlük su tüket. Çalıştığın bölgeye zihninlede yoğunlaş, örneğin dips yaparken göğsünün gerildiğini hissetmeye çalış. Çalıştığın bölge zayıf veya çok güçlüysede hissetmede sorun yaşayabilirsin.

Sonuç olarak eğer su tüketimine dikkat ediyorsan, formun düzgünse ve gelişme varsa hissedememen bir problem değil.

Pressde göğüs çok hissedilmez zaten press birleşik hareket omuz ve arka kol da çalışır göğüsü fly da hissedersin özellikle kablo veya makinada
Flyda hissediyorum fakat göğsümün tamamını değil ,omuzla gögüsü bağlayan uzun yeri hissediyorum

Bazı bölgelerin hissedilmesi zordur ama her bölgede bu sorunu yaşıyorsan: Kütlene göre en az 4 litre günlük su tüket. Çalıştığın bölgeye zihninlede yoğunlaş, örneğin dips yaparken göğsünün gerildiğini hissetmeye çalış. Çalıştığın bölge zayıf veya çok güçlüysede hissetmede sorun yaşayabilirsin.

Sonuç olarak eğer su tüketimine dikkat ediyorsan, formun düzgünse ve gelişme varsa hissedememen bir problem değil.
Gelişip gelişmediğimi bilemiyorum kilomda artış var fakat yağmı kasmı bilmiyorum aynaya baktığımda ise bi değişiklik göremiyorum

Flyda hissediyorum fakat göğsümün tamamını değil ,omuzla gögüsü bağlayan uzun yeri hissediyorum

Gelişip gelişmediğimi bilemiyorum kilomda artış var fakat yağmı kasmı bilmiyorum aynaya baktığımda ise bi değişiklik göremiyorum
Kullandığın kiloları arttırabiliyor musun? Ayrıca ayna karşısında ayda bi kez fotoğraf çekip gelişimi izle.

Merhaba, çalıştığım kası hissedemiyorum. Bazı hareketlerde hissedebiliyorum. Omuz biceps gibi fakat sırt göğüs hissedemiyorum. Mesela bugün inciline dumbell press girdim. Fakat göğsümün üstünü hissedemedim. Spor sonrasıda büyük kas gruplarında ağrım çok olmuyor.
Mümkünse salondaki hocadan yada bir abinden form konusunda yardım iste presslerde hissetmemen normal olabilir fakat flylarda hissetmiyorsan sıkıntılı ve gerçek setlere girmeden önce her harekete hafif bir kiloda ısındır böylece adeleyi normal setlere hazırlarsın.

Örnek veriyorum Lateral Raise yapacaksın normal setlerin 10 kilo fakat hissedemiyorsun öncelikle bir set düşük ağırlık 5 kilo alıp 20 tekrar yap sonrasında 2 setde 5 kilo ile tekrar lateral yap ama bu sefer tepe noktasında 2 saniye bekle ağırlıkların havada olduğu bölümde buda 10 tekrardan 2 set yap toplam 3 set ısınma setin olsun bu bir örnek sadece diğer hareketlere göre uyarlayabilirsin.

Formunun doğru olduğundan eminsen kas kutlen az olduğu içindir özellikle çekiş hareketlerini hissetmen daha zordur örneğin: Lat pulldown barbell row.

Geri
Yukarı