Çok güçsüzüm

Spor olayı çok masraflı açıkçası. Ben de spora gitmek, yağ kütlemi kas kütlesine çevirmek istiyorum ama ağırlık kaldırmayla bitmiyor gördüğüm kadarıyla. Doğru şekilde protein ağırlıklı beslenerek desteklemek lazım. Tabii bunun yanında takviye ilaçlar da var. Bu ülkede zor gibi duruyor fitness yapmak...

Bu dediğin olay tamamen bahane kanka hiç kusura bakma.
Kimse optimum gelişemiyor yarışmacı değilse. Kendi harçlığınla tavuk, tavuk ciğeri falan alabildiğini al. İdmanını da yap adam gibi. Gelişim olacak illaki yine, optimum gelişemezsin. Yağ kütlesi de kasa direkt olarak çevirilmez, bilmiş olman bunu daha sağlıklı olur.

Bazı insanlar yemek yediği halde kilo alamayabilir bende olduğu gibi bende buna benzer bir sorun yaşıyorum fakat yemek yediğim halde kilo alamıyorum
Düzenli, sağlıklı karbonhidrat yedin mi? Yoksa abur cubura mı yöneldin?

Bu dediğin olay tamamen bahane kanka hiç kusura bakma.
Kimse optimum gelişemiyor yarışmacı değilse. Kendi harçlığınla tavuk, tavuk ciğeri falan alabildiğini al. İdmanını da yap adam gibi. Gelişim olacak illaki yine, optimum gelişemezsin. Yağ kütlesi de kasa direkt olarak çevirilmez, bilmiş olman bunu daha sağlıklı olur.

Düzenli, sağlıklı karbonhidrat yedin mi? Yoksa abur cubura mı yöneldin?

Abur cubur fazla yemem ben evden yemekler yiyerek besleniyorum

Herkesten farklı olarak kardiyo türü sporlar önericem ben.

Yüzme ve koşu deneyebilirsin. Üst vücut için çok iyi oluyor yüzme. Alt vücüt için de koşu iyidir. Body building değil bu ama günün sonunda kendi ağırlığını hareket ettirecek gücü vermeli sana. Metabolizmanı hızlandırır ve kondisyonunu geliştirmeni de sağlar.

Kalistenik taraftarı olarak söylüyorum bunu. Gym brolarım kızmasın pls.

Dipnot: 3 gün deniz tatilinden sonra kanatlarım perişandı ve farkedilir miktarda kollarım daha güçlüydü. Noob gains dedikleri şey bu ama işe yaradığına dair küçük bir anektod.

Herkesin kafasına tokat attığı ağlayan bir çocuk vardı lisede. Şuan o çocuğun boyu 1.90 falan ve hayvan gibi kaslı. Biraz çabalarsan basketbol, fitness vb. yaparsan işi çözersin bunlar halledilebilir detaylar. Genetik yatkınlıkta önemli tabi, yaşın ufak bende zayıftım ama şimdi yaş oturunca ne yesen hayvan gibi oluyorsun az yemeye başlıyorsun vücut topluyor. Spor yapın altyapı önemli.

Kas yığını? :D
Yapamadığınız şeylerı kıskanmayı ne zaman bırakacaksınız?

Yapamadığım şeyleri nereden biliyorsunuzda yorum yapiyorsunuz?
Çevremde bu sıkıntı ya sahip insanlar vardı 5 10 kilo ile baslayarak sizin kıskanma dediğiniz seye ulaştılar 😂

Yapamadığım şeyleri nereden biliyorsunuzda yorum yapiyorsunuz?
Çevremde bu sıkıntı ya sahip insanlar vardı 5 10 kilo ile baslayarak sizin kıskanma dediğiniz seye ulaştılar 😂
5-10 kiloyla ben de başladım, takıldığım şey senin 'kas yığını' ifadesini kullanman. İşin içinde olsanız bu ifadeyi kullanmazsınız. Çevrendeki insanlardan banane, sen yapamamışsın. Gayet belli tavırlarından. KAS Yığınıymış, yağ yığını olmaktan iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı