CS2 olmamış diyenlerin beklentileri nelerdi?

@Nicksizfury hilelerle ilgili ne yapıldı?
Ayrıca TR sunucusu gelmeli.
Gelirse zirveyi görür.
Hilelerle ilgili ne yapıldı şuan bilmiyoruz. Ama CS2 için maçta hile bulunursa Valoranttaki gibi oyunun bozulacağına dair bir VAC Live sızıntısı var. Yani CS2'de maçta bir hile tespit edilirse oyun bozulacak ve oyuncular bir şey kaybetmeyecekler. Konuda da yazdığım gibi bu bir tam oyun değil Valve sadece bizim geliştirdiğimiz oyun şuan da bu şekilde alın oynayın yeni güncellemeler yolda onları bekleyin diyor. Oyun tamamıyla bitmemiş oyunun hem şu anki durumu test ediliyor hem de gelecekte gelecek özellikler test edilecek. Oyun daha test aşamasında yani test ediliyor o yüzden sadece bu kadarcık şey mi yaptılar demek şu an için doğru değil bence. VAC Live olayına gelecek olursak CS-GO' da ki hile fazlalığından haberdarız ve neredeyse her 2 3 maçta bir hile gelebiliyor. E hileler bu kadar çok iken eğer VAC Live gibi bir şey üzerinde çalışıyorlarsa bu hilelerin azalması içinde bir şey arka planda mutlaka dönüyordur her 3 4 maçta bir oyunun bozulması can sıkıcı olur. Sadece çok kafa yorucu bir şey olduğu için belki tam tamamlamamışlardır belki de bize sunmayı bekliyorlardır orasını ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Ama hileye neden bir şey yapmamışlar demek için daha erken mesela CS2 için herkes oyunun 128 tick olayına geçmesini bekliyordu adamlar tick olayını direk kaldırarak oyuncularını şaşırttı aynı şaşırtmayı bir anti-hack içinde bekliyoruz ve VALVE bunun için elbet bir şey yapacaktır.

Kendi fikirlerimi anlatarak başlamak isterim. CS gibi bir oyuna yıllardır oyuncuların alıştığı mekanikleri, oyuncuları geçtim çok büyük miktarlar geçen ve yıllardır yapılan turnuvalarda ki oyuncuların alıştığı sistemi, mekanikleri değiştirmeden nasıl beklediğiniz kadar büyük çapta bir güncelleme yapılabilir. Adamlar oyunu baştan yapamazlar bu imkansız CS2 haberleri ilk çıktığında ben yapabilecekleri en fazla görsel yenilik, fiziklere el atmak, tick olayını düzeltmek bir de oyunun akıcılığını sağlamak diye düşünmüştüm çünkü bunun çok fazla üzerine giderlerse oyunun heyecandan çok linç yaratacağını idrak edebiliyordum. Ama Valve yapabilecekleri sınırlarda yapılabilecek en iyi işi ortaya koymuş fazlasını bile yapmış bence.

He ne yaparlardı CS:GO ayrı bir oyun olarak kalırdı CS2 yeni bir oyun olarak piyasaya çıkardı o zaman oyunu istedikleri gibi yapsınlar her detayını yeniden yapsınlar ama aynı oyunun üzerine yapıldığı için fazla değişiklik özellikle ana mekaniklere veya diğer etkenlere yapılırsa olay linç'e dönerdi bence çünkü CS'nin yıllardır oturmuş bir mekaniği ve o mekaniklere alışmış profesyonel oyuncularla döndürdüğü bir arena var.

CS2 yeni bir oyun olarak çıkmayacaktı zaten onu da biliyorduk herkes biliyordu bence. Çünkü bu oyundaki pazar sistemi başka bir oyunda daha yok. Orada dönen paraların haddi hesabı yok, desenler artık CS için ticaret haline gelmişken Valve'dan böyle bir hamle beklemek saçma olurdu.

Kaldı ki oyun daha betada bile değil test aşamasında. Biz böyle bir şey yaptık tam halini sunmadan beraber hatalara bakalım oyunu geliştirelim kafasındalar. Belki de bu test sürecinde daha görmediğimiz yenilikler çıkacak vs. o yüzden ben adamların sınırları zorladığını kısıtlı değişim seçeneklerine sahipken yapabilecekleri, çıkabilecekleri en iyi işi yaptıklarını düşünüyorum o yüzden oluşan heyecanı anlayabiliyorum. İşin özü terörist karakterin ulti açıp 5 bıçak çıkarıp fırlatmasını beklemiyorduk sade bir yenilik olacağı belliydi ama bu beklentilerime rağmen yapılabilecek en iyi işi yapmışlar bence.

Bunlar şahsi fikirlerim, CS2'yi beğenende çok var bu ne ya aynı oyun diyende çok var o yüzden sizin de fikirlerinizi öğrenmek isterim. CS2'yi test ettim rekabetçi maçımı da attım ve değerlendirmemi ona göre yaptım.

Hocam bence pek bir iş çıkarmamışlar. Sadece ışık ve grafikleri azıcık yükseltmişler. De_dust2 haritasında CS:GO'da ikindi vakti oynuyorduk sanki öğleye çekmişler gibi yani biraz Call of Duty grafikleri gibi olsa bence daha güzel olurdu.

Oyun rekabetçi oyunu, valve geleneklerine göre oyunu düzenliyor. Amaç. oyunu daha stabil hale getirmek. Valve her büyük güncellemede devrim yaratmaya çalışıyor, Half Life olsun, Alyx oyunu'nu VR olarak çıkarttı ve başarılı oldu. Bu güncelleme ile Tick sistemini kaldırdı, ne görüyorsanız o olucak artık. Valve işi çok ağırdan alır, ama yaptımı asla eskimez. İlk Half Life oyunu bile şuanda bazı oyunlara taş çıkartır. Ayrıca daha oyun beta'da iken bu kadar eleştiri geldi, adamlar Half Life 3 çıkarmasalar haklı diyeceğim, beta'ya çıkmış oyunu oynamayıp laf edenlerle dolu forumda.

@Nicksizfury fark ettiyseniz 2. oyun olarak çıkacak ve biz smoke, tick gibi olaylara şaşırıyoruz.
Abartiyorsunuz, güncelleme olarak çıkmalıydı isim olarak değişmemeliydi.
2. oyun değil mevcut oyuna update geliyor. 2. oyun olarak çıksaydı CSGO'yu piyasada tutarlardı. Neden 2. oyun olmadığını konuda anlatabildiğimi düşünüyorum. Smoke, tick gibi olaylara şaşırmıyoruz sadece VALVE yapabileceği sınırlarda yapabileceği en iyi işi yaparak beni tatmin etti diyorum. Neden yapabileceği sınırlarda diyorum çünkü yapabilecekleri kısıtlı bu bir single hikayeli oyun değil, bu bir RPG oyunu değil, bu bir strateji oyunu değil, bu bir MMORPG değil bu Rekabetçi bir FPS oyunudur ve oyuncular yıllardır oyunun bu temel yapısına, mekaniklerine alışmış ve akıl kara sığmayacak paraları hem kendi bünyelerine hem VALVE şirketine kazandırıyorlar. Bu artık sadece temelinde bir oyun onun üzerinden akıl kara sığmayacak paraların döndüğü bir arena. İzleyenler dizi film izler gibi bu takımların maçlarını izliyor. Ee hal böyleyken sen fazla güncelleyeceğim diye suyunu çıkarırsan oyuncuların alıştığı o temel yapıyı değiştirirsen olay iyi gitmez.

Örnek olarak Overwatch 2. oyun çıktıktan sonra daha doğrusu 1. oyunun üzerine güncelleme aldığında yani CS2'deki gibi adamlar ortam ışıklarını biraz ellediler, karakter görünümlerini hafiften ellediler, silahlara bi kaç dokunuş hud ekranına bir takım şeyler yaptılar ondan sonra oyunu sundular. Niye çünkü bu istediğin güncellemeyi kafana göre yapabileceğin bir hikayeli oyun değil. Bu özüne mekaniklerine sadık kalmak zorunda olduğun fazla değişikliğin gözle görülürken değil de oynarken sıkıntı yaşatacağı aşırıya kaçan bir güncelleme olursa hem normal oyunculara hem gelir kaynağı olan arenalara zarar verir.

İşte bu yüzden eğer bir rekabetçi FPS oyunu güncelliyorsan yapabileceklerin kısıtlı. Adamlar hala smoke için güncelleme getiriyorsa bu şaşırman için değil garip gurup one way smoke olayları vs. yaşanmasın rekabetçi oyunun rekabetine zarar vermesin diye. Adamlar hala oyunun rekabetçi ruhuna önem veriyorlar, Call Of Duty olmaya çalışmıyorlar. CS2 için tanıtımları izlerseniz arkaya turnuva görüntüleri konuyor ve adamlar her yenilikten bahsettiğinde merak etmeyin bu alıştığınız mekanikleri yeteneklerinizi değiştirmeyecek diyor. Smoke tanıtımında da dediğim gibi tüm oyuncular sisi artık aynı görecek vs. diyorlar adamların ince ince düşünerek yaptıkları çok belli.

Son düzenleme:
Hile sorununu çözmeleri lazım ayrıca şu an sistem gereksinimleri %50 oranında artmış gibi duruyor bunlar düzeltilmez ise CS bir adim ileriye gidemez.

i5 2500K istiyor daha ne istesin ayrıca yeni anti hile sistemide yolda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

i5 2500K istiyor daha ne istesin ayrıca yeni anti hile sistemide yolda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videonun altındaki kaymalar ben gerçek değilim diye bağırıyor ayrıca yukarıda attığım videoyu izlediniz mi son olarak adamlar bir smoke mekaniğini biz getirdik diye paylaşmadıkları yer kalmadı yeni bir anti hile sistemi olsa kesin duyardık CS'ye yine eğlenmek için para vermek gerekecek gibi duruyor.
Gereksiz fanboyluğa gerek yok güzel ama geç kalınmış ve yetersiz bir güncelleme sistem gereksinimlerini düzeltmeleri gerekiyor şu anda hile sistemi de olmaz ise bir adım ileri gidemez CS.

Videonun altındaki kaymalar ben gerçek değilim diye bağırıyor ayrıca yukarıda attığım videoyu izlediniz mi son olarak adamlar bir smoke mekaniğini biz getirdik diye paylaşmadıkları yer kalmadı yeni bir anti hile sistemi olsa kesin duyardık CS'ye yine eğlenmek için para vermek gerekecek gibi duruyor.
Gereksiz fanboyluğa gerek yok güzel ama geç kalınmış ve yetersiz bir güncelleme sistem gereksinimlerini düzeltmeleri gerekiyor şu anda hile sistemi de olmaz ise bir adım ileri gidemez CS.

Hadi bu video sahte diyelim bunun haricinde yeni VAC ile alakalı birkaç fotoğrafı var hile sistemi yapmak cok kolaysa sende yap hadi vgcde ilk başta bağıra bağıra en iyi hile sistemi biziz diyordu şimdi Valorant'ta hep hile var Valorant hiç yenilikçi değil report sistemi calışmıyor geri bildirimdeki cevaplar hep aynı CS 11 yılda bu hale geldi ama Valorant 3 yılda bu hale geldi Riot'un tek deri para ve CS2 henüz tamamlanmadı CS:GO'da ilk cıktığında sevilmemişti ama getirdikleri Update ile betaber bayağı iyi oldu.

Videoyu paylaşan kişi.

Geri
Yukarı