Dark Souls oyunlarında temel mekanikler

Peki 1.oyun ile Remastered arasındaki fark nedir? Bu saçmalıkları düzelttilerse Remastered'e şans veririm.
Görsel iyileştirme ve 60fps haricinde bir şeyin değiştiğini sanmıyorum. Sen öl diye yapılan oyun asıl 2. Oyun. Hiçbir souls oyununda bu kadar adaletsiz olduğunu hissetmedim. Ayrıca bosslar da çok sıkıcı, insanların bu oyunu neden beğendini bilmiyorum.

Peki 1.oyun ile Remastered arasındaki fark nedir? Bu saçmalıkları düzelttilerse Remastered'e şans veririm.

Bu konumdan 1 önceki konuma bakın.

Poise yanlış, poise yediğiniz hasarı azaltmaz. Poise hasar yediğinizde stagger yeme oranınızı azaltır. Poise'ınız ne kadar yüksekse karakteriniz yediğiniz hasarlardan o kadar az sendeler. 10 Poise'a sahipseniz rakiplerin vurduğu her hasar sizi sersemletir ancak 100 poise'ınız var ise çok güçlü saldırılar hariç saldırılar size etki etmezler (stagger anlamında, hasar yemeye devam edersiniz).

Poise = Hyper Armor denebilir.

Benim bildiğim poise oydu. 50 poise ile gittiğin yer ile 100 poise ile gittiğin yer aynı olsa da hasar düşüyordu.

Benim bildiğim poise oydu. 50 poise ile gittiğin yer ile 100 poise ile gittiğin yer aynı olsa da hasar düşüyordu.
Poise'ı yüksek zırhların defansları da yüksek oluyor haliyle o yüzden böyle bir yanılgıya kapılmışsınız. Zırh daha iyi koruduğu için poise daha yüksek olduğu için değil o fark.

Zehir neyse kesin üstünde iyileştirmek için item bulunur ama toxic yersen bütün estuslar bitse bile iyileşmez mecburen bonfire geri dönmek gerekir. Bence de çok sinir bozucu. Elden Ring de Scarlet rot daha beteri bunun ama orada cleanse me kullanarak çözülüyor.

İlk oyunda Blighttown'da nasıl sövdüm o toxiclere.

Poise yüksekse zırh da yüksektir. Poise'nin olayı senin sarsılmanı engellemesi. Özellikle oyunun son bosslarından bed of chaos'da bu çok işe yarıyor. Poisen düşükse seni direk yere düşürürken yüksek poise varken o kadar uzağa savuramıyor.

Onlar en azından detaylı yapıyorlar. Sen Poise'nin işlevini bile yanlış yazmışsın. 5 tane bilgi vermişsin 1'i yanlış zaten. Sırf konu açmak için konu açmayın.

Dışarıda olduğum için verebileceğimin en iyisini verdim. Diğer rehber konularıma bakmanı öneririm.

Poise yüksekse zırh da yüksektir. Poise'nin olayı senin sarsılmanı engellemesi. Özellikle oyunun son bosslarından bed of Chaos'da bu çok işe yarıyor. Poisen düşükse seni direk yere düşürürken yüksek poise varken o kadar uzağa savuramıyor.

Benim rehber izlediğim kişi emin çıtak'ta hasar olayını söylüyordu poise için ama bilgi için teşekkürler.

Geri
Yukarı