Deizm ve Ateizm'e kayma sebebiniz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O'nu zaten açıklayabiliyoruz. "Cahil insanlardan para aklama aracı" veya "İnsan beyninin uydurması" olarak iki farklı basit açıklaması var.
Bilimsel olarak bir yaratıcının varlığı kanıtlanır ise ne yapacaksınız?

Bilimsel olarak bir yaratıcının varlığı kanıtlanır ise ne yapacaksınız?
Kanıtlanmayacağını ve insan uydurmasından başka bir şey olmadığını bildiğim için herhangi bir şey yapmayacağım. 1000 sene önce Zeus gibi tanrılara deli gibi inandıklarını ve bugün de o 1000 sene önceki dinlerin nasıl yalan olduğunu biliyorsak "Kursal Dinler" olarak bilinen günümüz dinleri de aynı şekilde olacak.

Açmaz olaydım başlığı. Değerli fikirleriniz(!) için sağolun. Böyle başlıklar açılmıyor burada aslında. Evrim ağacına gidiyorum ben.Bye.
Sen de sorun yok usta, herkes öğrenmek istediği konuyu açar, bilen, bilmeyen herkes yorumunu, görüşünü yazar, sen kafana yatanı beğenir, sevmediğine bakmazsın, sorun gereksiz yargılayıp, linçleniyoruz diyerek milleti linçleyenlerde. Sonra hani sevgi kardeşlik deyince de en önce onlar atlar.

Kanıtlanmayacağını ve insan uydurmasından başka bir şey olmadığını bildiğim için herhangi bir şey yapmayacağım. 1000 sene önce Zeus gibi tanrılara deli gibi inandıklarını ve bugün de o 1000 sene önceki dinlerin nasıl yalan olduğunu biliyorsak "Kursal Dinler" olarak bilinen günümüz dinleri de aynı şekilde olacak.
Ben yaratıcı dedim. Dinlerden bağımsız olarak konuştum. Bu kötülükten hoşlanan sayko bir yaratıcı da olabilir, PC başında kıllı, göbekli bir yazılımcı da...

"Kanıtlanamaz" deyip kesin bir şekilde kestirip atmanı da saçma buldum hocam. Bilim insanları bile bu kadar kesin konuşmuyor yahu.

Sen de sorun yok usta, herkes öğrenmek istediği konuyu açar, bilen, bilmeyen herkes yorumunu, görüşünü yazar, sen kafana yatanı beğenir, sevmediğine bakmazsın, sorun gereksiz yargılayıp, linçleniyoruz diyerek milleti linçleyenlerde. Sonra hani sevgi kardeşlik deyince de en önce onlar atlar.
Ortada bir linç yok, senin mesajın dahil. Seninle aynı dine mensup olmayan birine yoldan sapmış muamelesi yaparak bu mesajı yazma haddinde bulunduğun için eleştirildin.

Allah kurtarsın kardeşim, Allah kurtarsın.

Adam zaten inanmıyor, kurtulmasını dilemek ne alaka? Bir ayet atmadığınız kalmış. Ateist ve Deist arkadaşlarda sizin beyni yıkanmış birisinden hakikatı gören uyanık birisi olmanızı istiyor fakat burada belirtmiyoruz bunu.
Bu linç olmuyor o zaman.
Ortada bir linç yok, senin mesajın dahil. Seninle aynı dine mensup olmayan birine yoldan sapmış muamelesi yaparak bu mesajı yazma haddinde bulunduğun için eleştirildin.
O zaman bende şöyle söyleyeyim.
Vücudundaki 1 hücreye dahi söz geçiremeyen bir varlık olarak, seni yaratana kafa tutacak kadar beyni yıkanmış ya da sana verilmiş olan bu güzel organı kullanmayı reddeden bir organizmasın!
Bu da linç olarak kabul edilmez o zaman. Kelimelerin gücü aşkına.

O zaman bende şöyle söyleyeyim.
Vücudundaki 1 hücreye dahi söz geçiremeyen bir varlık olarak, seni yaratana kafa tutacak kadar beyni yıkanmış ya da sana verilmiş olan bu güzel organı kullanmayı reddeden bir organizmasın!
Bu da linç olarak kabul edilmez o zaman. Kelimelerin gücü aşkına.

Hücrelerin kendi zekası var zaten, beyinde ki epifiz bezi hormonları, enzimler, hücre yenilenmelerini kontrol ediyor fakat sen fark etmiyorsun. Hücrelerin çalışma mantığını şu an tam olarak anlayamasak da, bunları Arap'ların yazdığı Tanrıya bağlamaktansa bilime odaklanıp bu soruları bilimle cevaplamaya çalışmalıyız. Bilimin dinden üstün olduğunu sana şu şekilde açıklayayım, sen ne kadar dua etsen de, bir antibiyotik kullanıp iyileştiğinde senin iyileşmeni sağlayan gökte göremediğin bir Tanrı değil, kafirlerin geliştirdiği bir antibiyotik. Daha da iyi yanı, antibiyotik, Tanrı'dan çok daha insancıl, senden bir dua, inanç talep etmiyor, istesen de istemesen de antibiyotik çalışıyor ve hastalığını öldürüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
O'nu zaten açıklayabiliyoruz. "Cahil insanlardan para aklama aracı" veya "insan beyninin uydurması" olarak iki farklı basit açıklaması var.

İnanmamanız da bir problem yok fakat çoğu insanın inandığı yaratıcıya bu kadar kesin konuşarak bu yakıştırmaları yapmanız yanlış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı