Dinler mantıklı gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buradaki lümpenler bilmez. Gidin İslam'ın altın çağlarında yetişen, yetiştirilen alimlere bakın. Matematikte ve tıpta ciddi katkılarda bulunmuş bir çok isimi görebilirsiniz. Trigonometriyi bulan bile Biruni. Sinüs ve Kosinüsü bulan yine Battani adında bir alim. Battani, İslam dünyasında, eserleri Batı dillerine çevrilen ilk bilim adamı unvanının sahibidir. Onun eserleri, kendinden yaklaşık 5 asır sonra yaşamış olan meşhur İtalyan matematikçisi Johan Müller, Batılılarca dünyanın en büyük astronomu kabul edilen ve kendinden 6 asır sonra yaşamış Alman bilgini Kopenik ve yine yaklaşık olarak 8 asır sonra yaşamış olan Fransız bilim adamı Laplace ve pek çok birçok bilim adamının ufuklarını açmış, onlara öncülük etmiştir. Batı'da bugün bile İbn-i Sina'nın kitapları okutuluyor.

Sonra yok Ortadoğu çöplük. Yok efendim İslam dini gerici, inanalar çomar değil mi? Lümpen olan sizsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayet var değiştirilmediğine ve asla değiştirilmeyeceğine dair. Bu arada çarpılacaksınız bu gidişle.

Tamam hocam.

gfhfgh.jpg

Dostum sakız değil bu çektikçe uzasın. O bile kopar yani bir noktada.

Sakız gibi çektiğim bir durum yok. Kur An'da hiç Adem'den önce dünyada hiçbir canlı yaşamadı diye bir yazı gördünüz mü? Bir de Meal'den kur an anlamlandırılmaya çalışılması çok garip. Arapça bir kelimenin türkçede 10-20 tane farklı anlamı olabiliyor. Bu farka rağmen kur An'ın Türkçeye çevrilip anlamlandırılmaya çalışılmasını yanlış buluyorum.

Sakız gibi çektiğim bir durum yok. Kur An'da hiç Adem'den önce dünyada hiçbir canlı yaşamadı diye bir yazı gördünüz mü? Bir de Meal'den kur an anlamlandırılmaya çalışılması çok garip. Arapça bir kelimenin türkçede 10-20 tane farklı anlamı olabiliyor. Bu farka rağmen kur An'ın Türkçeye çevrilip anlamlandırılmaya çalışılmasını yanlış buluyorum.

O zaman Allah herkesi Arap yaratsaymış bence problem olmazmış.

Diğer kitaplarda aşağıdaki olay yok. İncil, tevrat, zebur. Aşağıdaki videoya ek olarak içinde günümüzde yeni yeni ortaya çıkan şeyler yazıyor. Belki dersiniz sonradan değişti, sonradan değişse vidodaki o düzen olmazdı kurandaki ayetleri kendince salak salak yorumlayıp çevirenler yüzünden insanlar uzaklaşıyor. Bir ayeti en az 5 10 çevirisine bakarak yorumlamak gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belki değişti?

Bu ıddia'da garip. Değiştirilen bir kitabın ya belli bir kısmının kitabın aksi bir durum iddia etmesi ya da tamamen değiştirilmesi gerekir. İki durumunda kur an için geçerli olmadığı belli. Eğer tamamının değiştirildiğini savunursanız da, tamamen değiştirilen bu kitap nedense ne bir hata ne bir yanlışa sahip. Kendi içinde iddia ettiği hiçbir şey çürütülemiyor. Anlattığı her şey doğru ve hiçbir ayet, hadisle çelişmiyor. Kendi içinde de bir çelişki yok. Yani incil gibi şeytan sizi iyi yola iletir gibi bir ibare geçmiyor içinde. Değişti dediğiniz kitabın mükemmel olması çok garip.

Sadece şunu söyliyeceğim. Eğer Bu evreni kimse yaratmadıysa ve öldüğümüzde boşluğa düşüceksek, ikimizde kazanırız. Ama Allah bu evreni yaratmış ise (ki öyle), sen kaybedersin ben kazanırım. Ne yapabilirsin ki. Herkesin inancı kendine hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı