Dinler mantıklı gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zamanında kuran okudum, namaz kıldım. Sonuç? Saçma geliyor.

İlla da birine kul köpek olmak zorunda değilim.
Sonuç sizin bu olayı kul köpek olmak olarak görmeniz. Bunu derken hayat amacınıza giden yolda ihtiyacınız olan şeylere kul köpek oluyorsunuz. Mesela para. Parayı kazanmak için patronunuz size yeri bile temizletirken, acil bir durumunuz çıktığında sizi tehdit ederek inadına izin vermediği halde ayda 4000tl için kendisine kul köpek oluyorsunuz. Namaz size yeri mi temizletiyor? Ve ya sizi tabiri caizse köpek gibi çalıştırıyor mu? Hayır. Hem de bunları karşılığında cenneti verdiği halde yapmıyor. Daha çok sayardım ama telefondan yazdığım için kısa keseceğim. Özet olarak siz namaz kıldığınız için kimseye köpek olmuyorsunuz. Orantılarsak 10 dakikalık bir öğlen namazıyla cenneti kazanırken, günde 8 saat ay boyu çalışarak 4000tl alıyorsunuz. Hangisi sizi köpek yapıyor? Bence patronlar. Her şey bakış açısından kaynaklanıyor.

Bedende Ruh yoksa, ölüm de olmaz. Ruh varsa ve biz onu göremiyorsak, o halde bilmediğimiz çok şey var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İslam'dan önce indirilen dinler İslam'dan farklı değildi onlarda da cennet ve cehennem var, onlarda da alkol haram, onlarda da evlenmeden önce cinsel ilişki haram ama zaman içinde yazıya dökülmediği için insanlar kendi isteklerine göre bu dinleri değiştirmişlerdir. Allah, insanların doğruları bulması için tüm dinleri tek bir çatı altında toplayan İslam'ı göndermiştir.

Sonuç sizin bu olayı kul köpek olmak olarak görmeniz. Bunu derken hayat amacınıza giden yolda ihtiyacınız olan şeylere kul köpek oluyorsunuz. Mesela para. Parayı kazanmak için patronunuz size yeri bile temizletirken, acil bir durumunuz çıktığında sizi tehdit ederek inadına izin vermediği halde ayda 4000tl için kendisine kul köpek oluyorsunuz. Namaz size yeri mi temizletiyor? Ve ya sizi tabiri caizse köpek gibi çalıştırıyor mu? Hayır. Hem de bunları karşılığında cenneti verdiği halde yapmıyor. Daha çok sayardım ama telefondan yazdığım için kısa keseceğim. Özet olarak siz namaz kıldığınız için kimseye köpek olmuyorsunuz. Orantılarsak 10 dakikalık bir öğlen namazıyla cenneti kazanırken, günde 8 saat ay boyu çalışarak 4000tl alıyorsunuz. Hangisi sizi köpek yapıyor? Bence patronlar. Her şey bakış açısından kaynaklanıyor.
Bu konuyu araştıracağım.

Bu sebepler ateist olmak için çok basit gibi. Konuyu açarken daha zor sorular beklerdim.

Mevzu derin bakalım cahil cühela ne saçmalayacak okuyayım diye geldim.

Arapça bir kelimenin türkçede 10-20 tane farklı anlamı olabiliyor. Bu farka rağmen kur An'ın Türkçeye çevrilip anlamlandırılmaya çalışılmasını yanlış buluyorum.
Türkçe'de de bir kelimenin bir çok anlamı var ama cümle içinde bakınca o kelimenin hangi anlamda kullanıldığını anlayabilirsin. Mesela "koyunun derisini yüzdüm" derken sen buradaki "yüz"ü havuzda yüzmek olarak mı anlarsın?

Kur'an'ın her yerinde kitabın herkes anlasın diye açık ve anlaşılır tutulduğu yazıyor. Boş boş konuşacağına aç Kur'an'ı oku. Daha inandığınız dinin kitabını okumadan milletle tartışmaya girmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı