Dinler mantıklı gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Neden sadece İslam doğru ise 4 tane din var?
  2. Neden alkol doğada var ama içmek günah?
  3. Neden doğada cinsellik var ise (evlenmemişken) cinsel ilişki haram?
  4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nerden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve Kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.
O zaman Ateist ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alkol doğada kendi kendine bulunmaz şeker ve nişastalı yiyecekler fermente edilirse alkol oluşur, alkol şeker ve nişastadan oluşuyor buna göre mısır patates gibi yiyeceklerden de alkol edle edilebilir. Aynı şey haşhaş içinde geçerlidir, biz haşhaş yeriz ama, sarhoş etmez çünkü haşhaşın sarhoş eden maddesinin kendi kendine oluşması zordur nasıl oluştuğunu burada yazmayacağım, ayrıca domuz etide haramdır domuz pis hayvandır her şeyi yer ama sebep bu değildir sebep domuzun çok kısa bir sindirim sistemine sahip olmasından dolayı, domuz etinde trişin denilen kurtçuklar vardır ve insan sağlığına zararlıdır bilimsel olarak da kanıtlandı.

Yeni üye kaydını yapalım hemen :)

1z7aB_6r_400x400.jpg

Alkol doğada kendi kendine bulunmaz şeker ve nişastalı yiyecekler fermente edilirse alkol oluşur, alkol şeker ve nişastadan oluşuyor buna göre mısır patates gibi yiyeceklerden de alkol edle edilebilir. Aynı şey haşhaş içinde geçerlidir, biz haşhaş yeriz ama, sarhoş etmez çünkü haşhaşın sarhoş eden maddesinin kendi kendine oluşması zordur nasıl oluştuğunu burada yazmayacağım, ayrıca domuz etide haramdır domuz pis hayvandır her şeyi yer ama sebep bu değildir sebep domuzun çok kısa bir sindirim sistemine sahip olmasından dolayı, domuz etinde trişin denilen kurtçuklar vardır ve insan sağlığına zararlıdır bilimsel olarak da kanıtlandı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben de anlamadım Dünya'da her şeyin mantığı varsa din neden var? Yani her şeyin bir açıklaması vardır fakat dinin yok, şuan kafam çok karışık.

Ben de anlamadım Dünya'da her şeyin mantığı varsa din neden var? Yani her şeyin bir açıklaması vardır fakat dinin yok, şuan kafam çok karışık.
İnsanlar cevap bulamadığı şeyleri dine bağlıyor. Bilim de bir noktaya kadar. Cevap bulunana kadar ya da bulunmayana kadar dinler başrollerde olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı