Ekran kartı dolandırıcılığı

Geçmiş olsun hocam. Sarı site ve Facebook benim için de her zaman kırmızı çizgimdir.(dolandırıcıların çoğu orada ürerler gelişirler)

Ustam yakalandımı savcılıktan nasıl bir sonuç çıktı. Çok geçmiş olsun bende dolandırıldım. Seninle aynı şekilde oldu Rtx 3070 i 10250 TL almaya calıştım 1 ay önce en düşük fiyatı 14 bin tl gibi fiyatlara sattılıyordu. 3 bin 4 bin kera geçtim sanaken elimdeki paramdan da oldum.

Böyle çok kişi var özellikle le... Gibi yerlerde var bana denk geldi çok şükür dolandırılmadım laga luga yaptı, dikkat edin parayı göndermeden önce ürünü kargoya verilirken video isteyin öyle atın yine de elden almak en sağlıklısı kimlik vs isteyin arkadaşlar kesinlikle bende dolandırıcı arkadaşın kimliği mevcut lakin savcılığa başvurdum küfür vs ettiği için hiçbir şey olmadı dikkat edin lütfen ufak meblalar değil bunlar, tercihen elden almaya çalışın ne olursa olsun.
Bankadan gönderdiğiniz paraya bloke koydurma gibi işlemler var arkadaşlar özellikle para gönderirken açıklamaya yazın ekran kartı e ticaret alışveriş vs parası gibi ki yarın öbürgün sorun yaşamayın adam itiraz eder haklı da. Ne bileyim kardeşim ne diye yolladın bana parayı iade etmiyorum der geçer paranızda yine yanar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya savcılıkta arkadaşlar, takipteyim. Gelişme olduğunda bilgilendireceğim. Parayı tazmin ettikten sonra tazminat davası açmayı da düşünüyorum.

Merhaba, aynı kişi tarafından dolandırıldım ben de, yasal işlemleri başlattım. Bana ulaşabilirseniz eğer bilgi paylaşımı yapabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam uygun fiyatlı ekran kartı buldum sarı sitede anlaştık konu sahibi arkadaşa atılan mesaj şablonu bile neredeyse aynı. Her neyse parayı gönderdim, bu sırada adam bana montajladığı faturayı, kutu yaparken videosunu, ve hatta kargoda ürünün fotoğrafını attı bu süreçte bu kibar beyefendiye güvenerek hesabına parayı attım ve engelledi beni, daha sonra fark ettim ki bana atılan kargoda ki fotoğraflar mükemmel sekilde montajlanmış idi. Şikayette bulundum bugün, bütün evrakları sundum emniyete banka hesaplarından konuşmalara kadar biraz önce başka bir platformda aynı adamı gördüm başka konumlarda başka şekillerde yine birilerini dolandıracak muhtemelen. Ben 3500 TL kaybettim. Organize bir suç örgütü olduğunu düşünüyorum her şey profesyonelce hazırlanmış gibi görünüyor banka hesaplarından telefonlara kadar her şey yalan gibi.

Hocam uygun fiyatlı ekran kartı buldum sarı sitede anlaştık konu sahibi arkadaşa atılan mesaj şablonu bile neredeyse aynı. Her neyse parayı gönderdim, bu sırada adam bana montajladığı faturayı, kutu yaparken videosunu, ve hatta kargoda ürünün fotoğrafını attı bu süreçte bu kibar beyefendiye güvenerek hesabına parayı attım ve engelledi beni, daha sonra fark ettim ki bana atılan kargoda ki fotoğraflar mükemmel sekilde montajlanmış idi. Şikayette bulundum bugün, bütün evrakları sundum emniyete banka hesaplarından konuşmalara kadar biraz önce başka bir platformda aynı adamı gördüm başka konumlarda başka şekillerde yine birilerini dolandıracak muhtemelen. Ben 3500 TL kaybettim. Organize bir suç örgütü olduğunu düşünüyorum her şey profesyonelce hazırlanmış gibi görünüyor banka hesaplarından telefonlara kadar her şey yalan gibi.

Tekrardan geçmiş olsun hocam. Bu konunun üzerinden de aylar geçti konu sahibi arkadaş elbet bizi süreç hakkında bilgilendirir. Sizde bilgilendirirseniz çok seviniriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı