Ekran kartı dolandırıcılığı

Sizlerin yerinde olsam ayni zaman da icra takibi baslatir banka hesaplarina bloke koydururdum.

Dostum o tavsiyeyi aldım ama ortada bir şahıs yok sıkıntı burada, T.C no ve adres bilgisi lazım anladığım kadarıyla, ve böyle olaylarda tavsiyem karakola gitmeyin önce savcılıktan destek alın, çünkü karakoldan savcılığa aktarılıyor ve bu çok yavaş oluyor.

Arkadaşlar en baştan şunu söyleyeyim 2. elden iş yapacaksanız bulunduğunuz şehirden olsun. Yoksa yok sakın önden para falan göndermeyin. Sah***nden dediğimiz yer Deepweb'den farksız. Varsın olsun o ilan olmasın ama şehrinizden alın.

Arkadaşlar en baştan şunu söyleyeyim 2. elden iş yapacaksanız bulunduğunuz şehirden olsun. Yoksa yok sakın önden para falan göndermeyin. Sah***nden dediğimiz yer Deepweb'den farksız. Varsın olsun o ilan olmasın ama şehrinizden alın.

Kesinlikle haklısın buna çok dikkat ederdim ama videolar bile montaj, Google'da ki başkasına ait ürünleri, kargo şubesi gibi yerlerin fotoğrafları ile birleştirip ışık dengesine kadar ayarlayıp, başkasına ait faturaları yazı karakterine kadar ayarlayıp, kibar konuşup diksiyon kasarak güven verebiliyor arkadaş, elbette saflık yaptık inkar edilemez ama, bu konularda tecrübeli olmama rağmen kandırıldım.

Geçmiş olsun diyorum. Allah'ta böyle dolandırıcıların cezasını versin. Düşünmüyorlar mı ben bunu neden yapıyorum bu haram değil midir diye? Yazıklar olsun.

Aynı olaydan mağdur olan arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Bende henüz bir gelişme yok, bu yaz takibini yapamadım, emniyete gidip soramadım. Ama aklımda, gittiği yere kadar peşindeyim şerefsizin. Bir şekilde kendi aktif kullandığı numaraya ulaştım, profil fotosu falan var, arada çevrim içi oluyor ama hiçbir şey yazmadım. İlerleyen zamanlarda elimde koz olsun.

Hocam ben bir süre bekleyeceğim şu an başka şehirlerde de ilan açmış şahıs hepsinin kaydını tutuyorum. Eğer sonuç alamazsam Cimer'e kapsamlı bir yazı yazmayı düşünüyorum. Olay basit bir dolandırıcılık değil hukukçu arkadaşlarımın dediğine göre, bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık, bankacılık araçlarını kullanarak dolandırıcılık, evrakta sahtecilik vb. suçlar aynı anda işlendiği için ve mağdur sayısı da fazla olduğundan savcılığın olaya el atması gerektiğini söylüyor. Ayrıca takip için emniyete gitmeniz şart değil telefon ile arayarak tutanakta ki numarayı söylerseniz dosyanın durumunu söylerler.

Aynı olaydan mağdur olan arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Bende henüz bir gelişme yok, bu yaz takibini yapamadım, emniyete gidip soramadım. Ama aklımda, gittiği yere kadar peşindeyim şerefsizin. Bir şekilde kendi aktif kullandığı numaraya ulaştım, profil fotosu falan var, arada çevrim içi oluyor ama hiçbir şey yazmadım. İlerleyen zamanlarda elimde koz olsun.
Çok yaklaşmışsınız, merakla takip ediyorum.

Geri
Yukarı