En hızlı kilo aldıran yiyecek veya içecek tavsiyesi

__.ali.__

Hectopat
Daha fazla  
Yaşım 16, biraz zayıfım ve kilo almam lazım artık. Bazı sitelere baktım cicibebe ve süt diyorlar onu da denedim fakat bir süre sonra canım istemiyor, midemi bulandırmaya başladı. Sizce bana en hızlı ne kilo aldırabilir? Cevaplar için teşekkürler 😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu doktor kontrolünde sağlıklı bir şekilde yapman lazım. Ben de zayıfım, bir zamanlar çok yararlı olduğu için ginseng kullanmıştım. Çok fazla iştah ta açıyor, etkili olur kilo aldırır. Sürekli acıktırıyor ve normalden çok yiyorsun ama orijinal Kore ürünü ginseng olması lazım. Piyasada çok fazla taklidi var. İlaç değil gıda takviyesidir ama yine de araştırıp kullanmalısın. Kullandığım markalardan fiyatı uygun olan ve memnun kaldığım birini ekliyorum, bu orijinal ve dediğim gibi çok taklidi var başka bir marka alma kararı alırsan iyi araştır. Kore malı kırmızı ginseng olması lazım. Balen Kırmızı Kore Ginseng Tablet 600 mg x 120

Kompleks karbonhidrat nedir araştır bunlarla beslenerek kilo almaya çalış. Basit karbonhidrattan ve katkı yağlarından uzak dur kilo alayım derken topaç gibi bir vücudun olur.

Bunu doktor kontrolünde sağlıklı bir şekilde yapman lazım. Ben de zayıfım, bir zamanlar çok yararlı olduğu için ginseng kullanmıştım. Çok fazla iştah ta açıyor, etkili olur kilo aldırır. Sürekli acıktırıyor ve normalden çok yiyorsun ama orijinal Kore ürünü ginseng olması lazım. Piyasada çok fazla taklidi var. İlaç değil gıda takviyesidir ama yine de araştırıp kullanmalısın. Kullandığım markalardan fiyatı uygun olan ve memnun kaldığım birini ekliyorum, bu orijinal ve dediğim gibi çok taklidi var başka bir marka alma kararı alırsan iyi araştır. Kore malı kırmızı ginseng olması lazım. Balen Kırmızı Kore Ginseng Tablet 600 mg x 120
Sağolun😊 bakıcam🙏🙏
Sakın gidipte cips, kola falan yeme. Kilo alacam derken obez olursun. :LOL:
Benim obez olmam imkansız gibi bişey galiba 😂😂
Kompleks karbonhidrat nedir araştır bunlarla beslenerek kilo almaya çalış. Basit karbonhidrattan ve katkı yağlarından uzak dur kilo alayım derken topaç gibi bir vücudun olur.
Teşekkürler 😊 araştiricam🙏😊

Vallaha cici bebenin kutusu 600 kalori. Günde en az yarım paket tüket bunu. Eti'nin kurabiyesi çıktı yulaflı. Eti Burçak Kurabi diye. Onun paketi 1000 kalori ve tadı çok güzel. Ama en etkilisi yağlardır. 100 gr (yarım bardak) ayçiçek, zeytin, mısır özü yağı farketmez 900 kalori. Burnunu kapatıp iç, hem sağlıklı kilo alırsın.

Tavuğu göğsü hariç tüketebilirsin. Çok yüksek kalori değerleri var. Tabii durmadan yeme. Cici bebe de yüksek kaloriye sahip. Karbonhidrat ağırlıklı fakat lifli ürünler tüketmen iyi bir şey bence. Bağırsaklarına zarar verme, midene zarar verme. Kola, cips vs ben önermiyorum. Daha sağlıklı yollardan kilo alabilirsin. Mesela evde kendin tost yap. Kaşarın kalorisi yüksek. Beyaz pilavın da kalorisi yüksek. Bunları yapmana rağmen kilo alamaman zor. Yine de alamıyorum dersen doktora gidebilirsin.
Bir fitnessci ile konuşmuştum. Adam kilo almak için sabah kalkip iki tavuk butu ve bir tabak pilav yiyormuş. Yani doktora gidersen bence sana da böyle bir diyet yazacak.

Öncelikle spor yaparak sadece yağ değil kas da alabilirsin. Bunun dışında yulaf kalorili ve kaliteli bir karbonhidrattır. Günde 200 gram ( Yaklaşık iki buçuk su bardağı. ) yersen birde dolu dolu bir avuç ( Yaklaşık 40 gram. ) kuru yemiş yersen kalori açısından faydalı olur. Bunun dışında yarım çay bardağı zeytin yağı falan da tüketebilirsin. Bununları denersen muhtemelen alırsın fakat alamıyorsan bir sağlık sorunun olabilir. Doktora görün. Bunu dışında vücut yapını öğren. Eğer ektomorf vücut yapısına sahip misin kontrol et. Eğer ektormorf isen muhtemelen sağlık sorunun yoktur, vücut yapından kaynaklı alamıyorsundur. Bunun dışında proteinlere de önem göster. Kolay gelsin:)

Patates kızartmasını yiyerek göbek yapıp kilo almıştım. Yüzme kursuna gittikten sonra hem kilom azalmadı hem vücudumdaki göbek erimeye başladı. Az da olsa şekilleniyor. Sonuçta yeni başladım. Sporunu eksik etme, hazır yiyecekleri mümkünse en az şekilde tüket hatta hiç tüketme.

Kilo alma konusunda vücuda girecek olan sağlıklı karbonhidratın miktarı şu ana kadar yaşamış olduğun öğünlerden çok fazla gözünü korkutacak miktarda olmalı ve bu istikrarla devam ettirilmeli.Ne kadar çok yersen,ne yersen ye kilo alacaksın.Malesef spor yapmadan yapılan karbonhidrat yüklemeleri illaki bel bölgesinde yağlanmaya neden olmaktadır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı